«Nekādu brīnumu. Vienkārši Ziņģīte. Pēc diviem gadiem»

Selga Amata
Izdevniecība «Trīsdesmit seši»

Inese Ziņģīte ar visu savu būtību rāda, cik svarīgi, lai darbi saskanētu ar vārdiem. Izlasījis pārsteidzoši skaudro stāstu par rahītisko meiteni, kas kaut uz dažiem gadiem, bet piepildīja sapni un kļuva par cirka akrobāti, pēc smaga kritiena gulēja paralizēta un piecēlās, vien spēcīga pašsaglabāšanās instinkta un viedas nojautas, kā sevi atgriezt dzīvē, vadīta, – neviens vairs neuzdrošināsies pīkstēt, ka visi dakteri ir slikti un vainīgi pie cilvēku sliktās veselības. Inese Ziņģīte ar savu piemēru pierāda, ka pat visbezcerīgākajā situācijā ir iespējams izrāpot no slimības gultas, centīgi rīvēties, kustēties, elpot, veselīgi ēst un sākt dzīvot ņipru dzīvi. Šajā grāmatā turpinās stāsts par Ineses dzīvi. Tās lappuses no jauna piepildītas ar ikvienam izpildāmiem padomiem un apstiprina patiesību, ka dabā viss ir sagatavots, lai cilvēks varētu dzīvot pilnvērtīgi un veselīgi, tikai mēs esam tik slinki, ka pat nevīžojam paņemt to, ko mums sniedz, bet gan snaikstāmies ap veikalu plauktiem. Grāmata iznāca pavasarī un visu šo laiku turas pārdotāko grāmatu pirmajā trijniekā. Vai arī tavā grāmatplauktā liktenis tai nav rezervējis vietu?

 
 

«52 nedēļas labsajūtai»

2011. gada kalendārs
Izdevniecība «Trīsdesmit seši»

Manuprāt, ideāls kalendārs: katrai nedēļai savs atvērums ar skaistu dabas foto (norādīts pat tas, kur mirklis notverts), vieds domu grauds, vārdadienas, Saules lēkta un rieta laiki, Mēness fāze, diena un gaita zodiakā, blakus piktogrammas, kas atgādina par labāko laiku atslodzei, pirtī iešanai, veļas mazgāšanai, matu un nagu griešanai u.tml.

Te citāts no 25. nedēļas: «Dziedi! Nekas, ja tev nav nošu. Arī putniem un vējam to nav. Dziedi un dziedē! Tu to vari.» Un vēl: «Laimīgs tas, kuram pietiek, nevis tas, kuram vajag daudz.»

 
 

«Dzīvnieki cilvēku pasaulē»

Dina Balode
Izdevniecība «Nordik»

Arī Dina Balode ir cilvēks, kura vārdi saskan ar darbiem: viņa strādā dzīvnieku patversmē un par tur piedzīvoto stāsta šajā grāmatā. Tā domāta ikvienam, kurš nolēmis rūpēties par dzīvniekiem, bet nezina, kā to darīt. Grāmatā aprakstītie notikumi stāsta ne vien par kaķiem, bet arī par suņiem, putniem un pilsētā ieklīdušiem meža zvēriem. Ikviena šeit aplūkotā situācija aicina paraudzīties uz dzīvnieku patversmes ikdienu no neierasta skatu punkta. Varbūt arī pārvērtēt savu pieredzi un mācīties no citu kļūdām. Šo stāstu krājumu iedvesmojusi radīt tā neizsīkstoša mīlestība, ko dzīvnieki dāvā cilvēkiem. Taču jautājums, cik uzticams draugs un atbalsts dzīvniekam ir cilvēks, paliek atklāts...

 
 

«ĢMO – mīti un fakti»

«Zemes draugi»

Ģenētiski modificēto organismu (ĢMO) tēma ir komplicēta un ap to sabiedrībā cirkulē ļoti daudz mītu. Apgalvojumi, kurus pauž biotehnoloģiju industrija un tās atbalstītāji, lielākoties tiek pieņemti bez kritiskas pārbaudes un izplatīti tālāk. Vai biotehnoloģiju industrijas lobētie apgalvojumi par ĢMO atbilst patiesībai? Ar šādu uzstādījumu «Zemes draugi» apskatījuši mītus, kas izplatīti gan Latvijā, gan pasaulē, saistībā ar ģenētiski modificētajiem augiem, liekot pretī šiem apgalvojumiem konkrētus faktus. Izdevums bez maksas pieejams «Zemes draugu» birojā Rīgā, Kalnciema ielā 28, un tīmeklī www.zemesdraugi.lv.

 
 

«Etnotranss»

Dūdu un bungu mūzikas grupa «Auļi»

Albumā «Etnotranss» grupa «Auļi» pirmo reizi sadarbojas ar pazīstamo rakstnieci Laimu Muktupāvelu, kura, iedvesmojusies no «Auļu» mūzikas, pierakstījusi savu etnotransa vīziju.

Tas ir iniciācijas ceļojums pazemē, zemapziņā, kur notiek tikšanās ar mītiskām būtnēm, kaislību izdzīvošana un spēkošanās, un galu galā atgriešanās šajā pasaulē jau ar citām zināšanām un spēku. Tradicionālajam «Auļu» sastāvam – latviešu un igauņu dūdām, ģīgai, celma bungām, vara bungām, perkusijām – šajā albumā pievienojas arī kontrabass, ko spēlē mūziķis Andris Grunte. Jaunais albums ir saspēle starp instrumentāliem skaņdarbiem un literāru tekstu. Mūzika ir pašu «Auļu» komponēta un aranžēta.

Līdzīgi kā iepriekšējos «Auļu» kompaktdiskus, arī šo es klausos tad, kad dikti jāstrādā, bet nemaz negribas. Un vēl esmu laimīga, ka visas fotogrāfijas, kas rotā jauno izdevumu, tapušas Kvēpenē.

 
 

«Ilgtspējīga enerģētika tūrisma nozarē»

DVD un buklets
«Vides projekti»

Starptautiska projekta «SETCOM – ilgtspējīga enerģētika tūrisma nozarē» ietvaros valsts SIA «Vides projekti» sagatavojuši bukletu, kur lasāmi iedvesmojoši ieteikumi viesnīcām, viesu namiem, kempingiem, ēdināšanas uzņēmumiem, pirtīm un SPA centriem, kā taupīt elektrību, siltumu un ūdeni, padomi, kā rosināt tūristus izvēlēties velotransportu. Projekta mērķis ir samazināt enerģijas patēriņu un siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisiju tūrisma nozarē, kā arī rosināt šajā nozarē ieviest ilgtspējīgas enerģētikas labākos risinājumus.

DVD ierakstīta pusstundu gara filma «Alternatīvie enerģijas izmantošanas veidi tūrisma nozarē», kurā apkopoti energoresursu izmantošanas labās prakses piemēri tūrisma uzņēmumos dažādās Eiropas valstīs. Bukletu un DVD bez maksas var saņemt «Vides projektu» birojā Rīgā, Šmerļa ielā 3, Liepājas TIC un Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijā Rīgā, A.Čaka 55-223, kā arī lejuplādēt «Vides projektu» mājaslapā www.videsprojekti.lv.

 
 

«Ūdens apslēptā dzīve»

Masaru Emoto
«Jāņa Rozes apgāds»

Beidzot latviešu valodā, turklāt skaistā Gunas Asares tulkojumā, var lasīt pasaulslavenā japāņu zinātnieka Masaru Emoto darbus. Šajā grāmatā starptautiski atzītais zinātnieks turpina atklāt ūdens noslēpumus: par to, kā pieslēgties laimes heido, par dziedinošām melodijām, ūdens un dzīvības cikliem, par ūdeni tevī un citas brīnumainas lietas. Ūdens noslēpumu izzināšana ir uzvedinājusi Masaru Emoto uz domām, ka ūdens nenāk no šīs pasaules.

«Ūdens apslēptā dzīve» ir pirms dažiem mēnešiem izdotās grāmatas «Ūdens kristālu noslēpumi» turpinājums.

 
 

«Kalli un Modra piedzīvojumi mitrājos»

Pireta Pungas, Indra Čekstere, Kristīne Detkova
Peipusa pārrobežu sadarbības centrs

Mīļa grāmatiņa bērniem, kur lasāmas gan senas latviešu un igauņu teikas, gan bērnu ceļojums pa dažādiem mitrājiem. Grāmata iedvesmo pašiem doties ceļojumā ne tikai uz Latvijas aizsargājamajām dabas teritorijām, bet arī uz Igauniju. Šeit ievietotas teikas ne tikai par mitrājiem un tajos sastopamajām vērtībām Gaujas nacionālajā parkā, Ķemeru nacionālajā parkā un dažādās Igaunijas aizsargājamās dabas teritorijās, bērni varēs izlasīt arī nostāstus par Turaidas Rozi Maiju un par to, kā radusies Gauja. Grāmata izdota Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta «Atpakaļ pie dabas» jeb «Back to nature» ietvaros. Ja ir vēlme to iegūt savā īpašumā – rakstiet uz e-pastu: baiba.pavlovica@gnpfonds.lv.