Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

 

 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemta 1 atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Lidojot ar putniem

Latvijas mūzikas dzīve, kaut arī lēni, bet noteikti gadu no gada kļūst interesantāka un žanriski daudzveidīgāka. Notiek arvien vairāk festivālu un koncertu, un, par spīti dažādām grūtībām, klajā tiek laists arī vairāk mūzikas albumu.

Kā pēdējo varu minēt žurnāla «Vides Vēstis» apgādā izdoto relaksējošas mūzikas albumu «Lidojot ar putniem».

Kādēļ gan žurnāls par vides aizsardzību izdod mūzikas albumu?

Galvenokārt tādēļ, ka kopā ar mūziku skan īstas putnu dziesmas, kuras ierakstījis Ints Feders. Bez tam mūzika bieži vien pasaka vairāk nekā vārdi, skaņu valoda ir universāla un saprotama visiem.

Kā jau norāda diska nosaukums, tajā esošie skaņdarbi liek atbrīvoties no ikdienas rūpēm un stresa, aicina lidot sapņu un fantāziju pasaulē kopā ar mūsu spārnotajiem draugiem.

Kad skaņdarbu autoram Kristapam Krievam, kurš vairāk pazīstams kā dīdžejs Krii, piedāvāju sacerēt mūziku šim albumam, viņš uzreiz piekrita. Izrādās, mūziķim jau sen bijusi ideja par tādu skaņdarbu radīšanu, kur cilvēka sacerētā mūzika saplūst ar dzīvnieku balsīm!

«Daba ir brīnišķīga – tā vienmēr dod iedvesmu!» saka Kristaps. Jaunais mūziķis ir ne tikai albuma skaņdarbu autors, bet arī pats iespēlējis taustiņinstrumentus. Albumu krāšņāku dara Dzintara Vīksnas perkusijas un Kristapa Vanadziņa klavieres, bet romantiskāku noskaņu ievieš mūziķes Ilzes Gruntes 12 stīgu ģitāra.

Lai arī darbs pie jaunā albuma tapšanas prasīja daudz laika, tas beidzot ir gatavs un tiks nodots klausītāju vērtēšanai decembra beigās. Jāpiebilst, ka šo albumu saņems visi, kas abonēs žurnālu «Vides Vēstis» nākamajam gadam, bet citi mūzikas un dabas mīļotāji to varēs iegādāties mūzikas veikalos, turklāt ietērptu videi draudzīgos kartona vāciņos.

Vēl varu piebilst, ka šis ir pirmais latviešu ambientās mūzikas disks, turklāt ar «zaļu» nokrāsu!

Garos ziemas vakaros, sveču gaismā, malkojot zāļu tēju vai karstvīnu, jaukā mūzika un putnu balsis liks atcerēties aizgājušo vasaru un izsapņot visskaistākos sapņus.

Lidosim kopā ar putniem!

 

Albuma producents Ģirts Rozentāls