Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

 

 

 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemta 1 atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Akcija «Palīdzēsim ķepaiņiem!»

Sākusies īpaša informatīvā kampaņa «Palīdzēsim ķepaiņiem!».

Tās mērķis – pievērst sabiedrības uzmanību klaiņojošo dzīvnieku problēmai Rīgā. Tas ir aicinājums ikvienam, kas nav vienaldzīgs pret nelaimē nokļuvušajiem četrkājaiņiem un vēlas tiem palīdzēt.

Daudzi iedzīvotāji klaiņojošos dzīvniekus pagaidām neuz-skata par problēmu, bet situācija var strauji mainīties. Ja slēgs Juglas patversmi un jaunā patversme «Labās mājas», ko nākotnē cer izveidot par palīdzības centru ar daudz plašākām funkcijām, nebūs uzbūvēta, bez pajumtes paliks vairāk nekā 400 suņu gadā, kurus līdz šim ir uzņēmusi Juglas patversme.

Viņi visi būs Rīgas ielās! Alternatīvu nav. Lai šis vēstījums sasniegtu dzirdīgas ausis, patversmes četrkājaiņi 7. novembrī preses konferencē «Palīdzēsim ķepaiņiem!» uz tikšanos Vides ministrijas telpās aicināja plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus. Par kampaņu un topošo dzīvnieku palīdzības centru «Labās mājas» stāstīja un uz žurnālistu jautājumiem atbildēja Latvijas Kinoloģiskās federācijas (LKF) Dzīvnieku aizsardzības grupas valdes priekšsēdētāja Astrīda Kārkliņa, kura uzsvēra, ka septiņu gadu laikā Juglas patversmē no klaidoņa likteņa ir paglābti un jaunas mājas atraduši vairāk nekā 2500 suņuku.

Visus šos gadus cilvēki, kas zvanījuši uz Juglas patversmi ar lūgumu glābt kādu sunīti, ir sadzirdēti. Šodien mēs vēršamies pie cilvēkiem ar šo pašu lūgumu: «Glābiet sunīšus!» Būt vai nebūt «Labajām mājām» – lēmums jāpieņem visai sabiedrībai. LKF prezidente Vija Klučniece pastāstīja un aicināja pievērst uzmanību tam, ka nevalstiskajām organizācijām pašām ir jāiemācās nopelnīt līdzekļus, lai tās nebūtu pilnīgi atkarīgas no ziedotājiem. Tā ir visu pasaules civilizēto valstu pieredze. Tāpat Vija Klučniece neslēpa izbrīnu par cilvēkiem, kas uz sava mirušā mīluļa kapa liek tūkstošiem latu vērtu pieminekli, ietērpj tos dārgos «Gucci» kolekcijas suņu apģērbos un ar «Swarovski» kristāliem rotātās siksniņās, bet patversmēm līdzekļus ziedot neuzskata par nepieciešamu. Vai šie cilvēki var apgalvot, ka viņu mīļotais un lolotais dzīvnieciņš nekad neizmuks, nenoklīdīs, neapmaldīsies – un beigās nenonāks patversmē?

Arī ilggadējais patversmes atbalstītājs un kaķu draugs žurnālists Lato Lapsa pievērsa uzmanību Latvijas bagātāko cilvēku naudas maciņiem un parēķināja, ka no miljonāru sarakstā iekļauto privātpersonu kopējās gada peļņas pietiktu ar pusi procenta, lai taptu «Labās mājas». Konferencē piedalījās arī no patversmes paņemta sunīša īpašniece dramaturģe Lelde Stumbre un veterinārārste, klīnikas «Mazo brāļu hospitālis» direktore Lelde Mencendorfa, kura izteica savu prieku un atzinību patversmēm, kas rūpējušās par to, lai klaiņojošo dzīvnieku skaits samazinātos. Visi Juglas patversmē nonākušie dzīvnieki tiek sterilizēti, attārpoti, atblusoti un vakcinēti, tātad – ierobežota bezšķirnes dzīvnieku vairošanās un slimību izplatība.

Mēs zinām, ka ir sāpīgi noskatīties uz izsalkušiem un ietramdītiem ielu suņiem un kaķiem. Ir situācijas, kad cilvēki nezina, kā rīkoties, – piemēram, ieraugot ielas malā sabrauktu, bet vēl dzīvu kustonīti, savas mājas pagrabā pēkšņi sastopot līdz neprātam izkāmējušu kucīti, kura visu savu dzīvības spēku atdevusi 8-9 resniem kucēniem, vai pamanot mežā pie koka piesietu suni, kurš no bada, slāpēm un pārdzīvojuma vairs nespēj nostāvēt kājās. Tad cilvēki griežas pie mums pēc palīdzības.

Tagad vēršamies pēc palīdzības pie jums:

Palīdziet uzcelt «Labās mājas»!

Biedrība jau septiņus gadus uztur suņu patversmi Juglā tikai un vienīgi no ziedojumiem. Tas nozīmē, ka Latvijā tomēr ir cilvēki, kam rūp bez pajumtes palikušo dzīvnieku liktenis. Cilvēki labprāt ņem dzīvniekus no patversmes, un tas savukārt apliecina, ka šis darbs sabiedrībai ir vajadzīgs. Simtiem likteņu un pat dzīvību ir atsaucīgu cilvēku rokās. Palīdzēsim ķepaiņiem! Nepievilsim viņus! Pieradīsim, ka ir atbildība. Ka ir draudzība...

Reģ. Nr. 000804850
A/S Hansabanka
Kods: HABALV22
LV95HABA0551003865018
«Labās mājas»

Kontaktinformācija:

LKF Dzīvnieku aizsardzības grupas valdes priekšsēdētāja Astrīda Kārkliņa, tālr. 29493377; projekta «Labās mājas» vadītāja Ilze Graikste, tālr. 29269209.
http://www.patversme.lv •