Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
 
 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

 

Pirms pāris nedēļām bija rudens saulgrieži, un nu jau diena pamazām sāk piekāpties naktij. Gan jau arī tu drēgnā pievakarē iekurināji kamīnu, pukojies par salnām, kas nokoda dālijas un leknās ķirbju lapas. Ir sācies visdārgākais gada periods: bez papildu gaismas un apkures vairs neiztikt, sabiedriskais transports kļūst aizvien pilnāks, jo daudzi izvēlas savu auto atstāt pusbadā un ierobežot vizināšanos. Kamēr visi visu var nopirkt, zaļie aicinājumi taupīt planētas labklājības un nākotnes vārdā tiek uzskatīti par apsmaidāmu dīvainību. Lielbritānija – pašlaik prezidējošā ES valsts – paziņojusi, ka tās galvenās rūpes šajā periodā būs panākt uzlabojumus klimata pārmaiņu mazināšanai visā pasaulē. Kaut arī mūsu žurnāls nekur neko neprezidē, arī mēs šomēnes tā pamatīgāk esam pievērsušies klimata pārmaiņu un alternatīvās enerģijas iespēju atspoguļošanai. Turklāt daudzu rakstu sagatavošanu rosināja un atbalstīja Lielbritānijas padome.

Katrs mans rīts "Vides Vēstu" redakcijā nu jau krietnu laiku sākas ar noberzēšanos, ko man iemācīja Inese Ziņģīte. Iesaku ikvienam: tas ir savdabīgs un alternatīvs enerģijas pašapgādes veids. Mazliet samitrini dvieli un minūtes divdesmit rīvējies – pamodini savu asinsriti! Kā to darīt, skaties 54.lpp. Kad snaudošās iespējas pamodinātas, varēsi visu dienu kalnus gāzt. Esmu uzrakstījusi tematisko izdevumu "Zaļais dzīvesveids", ko septembrī laida klajā izdevniecība "Lauku avīze", un tas nopērkams ikvienā kioskā. Vēl uzrakstīju bukletu "Alternatīvā enerģija", ko izdeva "Vides projekti". Daudzus rakstus pamazām pārpublicēsim arī "Vides Vēstīs". Kad esmu norīvējusies, pagatavoju bioloģiski sertificētu tēju un lasu jūsu atsūtītās lasītāju anketas. Tā nu arī ir ārkārtīgi patīkama nodarbošanās: tik daudz labu vārdu un ieteikumu, kritikas – gandrīz nemaz. Paldies, draugi! Tagad mums vēl atliek sagrupēt tavus ieteikumus, sadalīt vēlmes procentos un godam saposties nākamā gada darba cēlienam.

Ceru, ka tevi neatgrūdīs nedaudz paaugstinātā abonēšanas cena, kas nākamgad būs Ls 8,50; sev jau neprasām neko, tikai papīra cenas aug degvielas cenu ātrumā, turklāt nākamgad gribam izdot biezāku žurnālu, lai tev vairāk ko lasīt un lai autori nedusmojas, ka ilgi jāgaida, kamēr publicējam iesniegtos materiālus.

Kamēr žurnāls tika drukāts, mēs devāmies uz burvīgu zaļo tūrisma saimniecību – Cēsu rajona Raunas pagasta Jaunieviņām, kur ir burvīgs viesu nams – guļbūve – ar lielisku pirti, kur saimniece prot gatavot ēdienu no bioloģiskajiem produktiem un kur ganās savvaļas zirgi. Ne jau pērties un jārēties mēs tur braucām, kaut gan bez sildīšanās uz lāviņas neiztikām. Jaunieviņās plānojām nākamā gada darbus un žurnāla pārvērtības, jo nu mums ir jauna māksliniece Ilze Ramane; pārējie gan visi vecie buki.

Ja nu kāds vēl nav paguvis atsūtīt lasītāju aptaujas anketu, izdariet to! Ja anketa noklīdusi, aizpildi to internetā http://www.videsvestis.lv. Mēs noteikti ņemsim vērā tavus ieteikumus, priecāsimies par labajiem vārdiem un labosimies nokritizēti.

 

Anitra