Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
 
 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemtas 3 atsauksmes
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

 

Uzminiet, kāds man garastāvoklis? Viss ziemas nīgrums, slinkums, apātija un melnais izmisums, kas bija uznācis marta beigās, izplēnēja līdz ar pavasara atnākšanu. Atceraties? Sniegs ātri kusa spožajos saules staros, sniegpulkstenītes, krokusi, brašie tulpju dzinumi rāvās laukā no zemes ne pa dienām, bet pa stundām! Jā, protams, tas bija aprīlī, un lielākajai daļai cilvēku tas ir Spodrības mēnesis, kad svarīgi ir sakopt savu sētu un apkārtni, pat vēl svarīgāk par paša Amerikas prezidenta ierašanos.

Viena gaiša dzīvība arī tika pavadīta – Romas pāvests devās tieši uz debesīm... Lai Viņam tur viegls solis...

Bet Latvijas debesīs atkal kāpa degošās kūlas kodīgie dūmi, un izskatās, ka dedzinātājus var kaunināt, lādēt, izsmiet un sodīt – viņi dedzinās kā dedzinājuši, jo... varbūt viņi ir slimi? Varbūt alkst pēc uzbudinošām sajūtām – noķer mani, ja vari!

Maijs, jūnijs mūsu un jūsu žurnālam šogad ir īpašs laiks – nododam lasītājiem savu 80. žurnāla numuru. Svinam žurnāla astoto pastāvēšanas gadu. Tādi labi cipari, vai ne? No tiem iznāks skaists ar riekstiem un rozīnēm aizdarīts kliņģeris, kurā iespraust astoņas zaļas svecītes.

Šajā numurā publicēsim vairākus ceļojumus, jo gribas visur pabūt, visu redzēt, bet nesanāk jau, jo visas vietas reāli nav izbraukājamas, tādēļ griežamies pēc palīdzības pie jums, mūsu lasītājiem!

«Vides Vēstis» kopā ar Vides aizsardzības klubu izsludina fotokonkursu «Izzūdošā Latvija».

Tik daudz esam redzējuši un arī dzirdējuši par vietām Latvijas pilsētās un laukos, kur izcērt kokus, sagrauj vecās mājas vai vienkārši izposta kādu skaistu vietiņu, likvidē laivu steķus, izrakņā kāpas vai pļavas, lai uzbūvētu jaunus namus, lielveikalus, autostāvvietas, ceļus, degvielas uzpildes stacijas... Sevišķi tas vērojams pilsētās – tur ielas, nami, parki un skvēri mainās tādā ātrumā, ka nespēj ne attapties – atkal kaut kas jau nojaukts!

Gaidīsim senākas vai pavisam jaunas fotogrāfijas, kurās redzama kāda vieta pilsētā vai laukos, kas bijusi, bet nu vairs nav vai drīz nebūs! Tad vajadzētu atsūtīt arī otru fotogrāfiju, ja tas iespējams, kurā būtu redzams, kas šajā vietā ir tagad. Vai aprakstu (vienas A4 lapas apjomā), kas nākotnē te paredzēts. Varbūt kopīgiem spēkiem varam aizkavēt kādu nojaukšanu, izciršanu vai nolīdzināšanu.

Fotogrāfijas ar norādi «Fotokonkursam «Izzūdošā Latvija»» gaidīsim no 22.aprīļa līdz 30.septembrim «Vides Vēstīs» Rīgā, Kalnciema ielā 28, LV-1046.

Oktobrī Rīgā organizēsim fotogrāfiju izstādi un apbalvosim interesantāko un aktuālāko fotouzņēmumu autorus.

Ja tikai tagad saprati, ka vēlies «Vides Vēstis» abonēt, dari to «Abonēšanas centrā Diena». Pasūtinājums uz pusgadu maksās tikai Ls 3,20. Saņemsi arī dāvanu – I.Tīrmaņa grāmatu «Ko nezinām par zināmajiem Latvijas dzīvniekiem». Tikai tai jānāk pakaļ uz redakciju.

Tiksimies talkās, maija skurbīgajā ziedonī un jūnija pļavās...

 

Lelde