Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

 

 

 

 

 

 

 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

«Zaļā josta» dāvina

Inga Ģibiete


Jaunie mācību palīglīdzekļi – filmiņas – izveidotas, «Zaļajai jostai» sadarbojoties ar Vides filmu studiju un «L&T Hoetika». DVD formāta filmas būs mūsdienīgs un atraktīvs mācību palīglīdzeklis dažādu vecumu bērniem. To režisors ir Edmunds Jansons, mūzikas autors – Jānis Žilde.


 

Multiplikācijas filma «Dāvana» domāta pašiem mazākajiem. Tā vienkārši, bez teksta parāda, ka ikviens var rūpēties par vidi, un kopā ar filmiņas galveno varoni Ezīti iemācīties, ka konfekšu papīru labāk izmest tam paredzētā vietā, nevis, kur pagadās.

Multiplikācijas filmā «Saruna» Ezīši noskaidro, ka liela daļa atkritumu ir otrreiz izmantojami, ka, tos šķirojot un otrreiz pārstrādājot, tiek taupīti dabas resursi. Filmiņā bērniem viegli uztveramā un interesantā veidā izskaidrots, kā iepakojums iegūst «otro dzīvi».

Īsfilmā «Papīra ceļš» dokumentēts izmestā papīra ceļš no dalīto atkritumu konteinera līdz jauna papīra dzimšanai. Šī filma veidota sadarbībā ar «L&T Hoetika», un tajā parādīta izmantotā papīra pārstrāde Latvijā.

«Zaļās jostas» mācību palīgmateriālu mērķis ir:

  • aktualizēt jautājumu par sadzīves atkritumu ietekmi uz vidi;
  • izglītot skolēnus par atkritumu pārstrādi otrreizējās izejvielās un to pielietojumu;
  • rosināt skolēnus būt sociāli aktīviem un rīkoties videi draudzīgi, mudinot uz to arī vecākus un citus Latvijas iedzīvotājus.

Filmiņas skolās palīdz nogādāt Izglītības satura un eksaminācijas centrs (ISEC). «Zaļā josta» pagājušā gada nogalē dāvināja visām Latvijas skolām grāmatu «Cilvēks – Atkritumi – Vide», cerot, ka izveidotais mācību palīgmateriāls lieti noderēs vides mācību procesā gan skolotājiem, gan skolēniem. ISEC palīdzēja izplatīt grāmatas skolām. Diemžēl «Zaļā josta» saņēmusi sūdzības no dažiem skolotājiem, ka viņu skolu bibliotēka šo grāmatu nav saņēmusi. Tās vispārizglītojošās skolas, kuru bibliotēkā nav šīs grāmatas un kuras tuvāko mēnešu laikā nesaņems filmiņas, lūdzam sazināties ar sava rajona Izglītības pārvaldi vai «Zaļo jostu»!

Patlaban gan filmiņas, gan grāmata elektroniskā formātā ir apskatāma TVNET portāla sadaļas «Zaļā zeme» apakšsadaļā «Taupi resursus»: http://www.tvnet.lv/zalazeme/trash

 

«Zaļā josta»
Mūkusalas iela 41b, Rīga, LV-1004. Tālr. 7607880; 6433916
inga@lzj.lv; http://www.lzj.lv