Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

 

 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemtas 9 atsauksmes
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

«Ekoell» – dabiska Latvijas kosmētika

Kristīne Apsīte

Mūsu žurnālā jau vairāk nekā gadu stāstām par zaļu izvēli kosmētikas jomā. Tā kā sen neesam rakstījuši par Latvijas produkciju, tad šoreiz par to. Par vislabāko šai jomā pie mums uzskata firmu «Ekoell», ko jau 15 gadus vada Gunta Fišere – zinātniece, kurai pieder patents, kā no lietotiem labas kafijas biezumiem iegūt kafijas eļļu. Pēcāk Gunta šai eļļai pievieno dabiskas, auksti spiestas Latvijas augu eļļas, bišu vasku, palmu eļļu, pašas gatavotus izvilkumus no stiprajās dienās vāktiem augiem, Latvijas zinātnieku izgudroto efektīvo selēna preparātu «Bioenergostims», Cēsu Svētavota ūdeni un citas labas lietas. Guntas ražotne ir neliela, un, gatavojot katru produktu, tam tiek pievienots arī labestīgs garaspēks.

Firma «Ekoell» nu jau gatavo 65 dažādu veidu sejas un ķermeņa krēmus, losjonus, balzamus, pīlinga līdzekļus, aromātisko eļļu kompozīcijas un citas labas lietas. Gunta ir nenogurdināma izgudrotāja un to vien dara, kā sapņo par arvien jauniem un labākiem skaistumkopšanas līdzekļiem. Tā kā es Guntu izjūtu kā labo burvi, kas man redz cauri, tad ir svarīgi, lai tieši viņa ar savu roku man iedod visu vajadzīgo. Tāpēc parasti dodos uz «Ekoell» biroju iepretī tirdzniecības centram «Alfa», kur viss, protams, ir arī lētāk.

No matu galiņiem līdz kāju nadziņiem

Visus krēmus aprakstīt nav iespējams, tādēļ nosaukšu savus favorītus: «Vējiem līdzi» pievienots zemestauku ekstrakts. Zemestauku sēnes pumpurā ieslēpusies tik milzīga enerģija, ka būtu neprāts to neizmantot vecuma aiztramdīšanai. «Rimolanam» ir pievienots arī dzīvnieku placentas ekstrakts. Varbūt kādai dāmai pret šādu piedevu ir aizspriedumi, toties varu apliecināt, ka novecošanās pazīmes šis krēms atvaira lieliski. Ziežu to arī uz pazodes, lai mazinātu gultā lasīšanas sekas, klāju uz krūtīm, lai maldinātu gravitācijas spēkus. Oranžais «Carotino» krēms manos vaigos rada iedeguma ilūziju, Gunta apgalvo, ka tas sakārto asinsrites un limfas sistēmu, pateicoties palmu eļļas Q10, A, E vitamīniem, kā arī ehinacejas un maijpuķīšu izvilkumiem.

Roku krēms «Īriss» ne tikai mīkstina un baro roku ādu, bet arī stiprina nagus. Man patīk kašņāties pa zemi kailām rokām, tāpēc pirms ravēšanas iesmērēju rokas ar šo krēmu, lai pēcāk vieglāk iztīrīt ienadžus.

Kāju krēms «Mārsils» baro un mīkstina raupjo ādu un mazina svīšanu. Bet kāju balzams «Mārsils» turklāt stiprina sēnīšu apdraudētos nagus un mazina locītavu sāpes.

Pirts laikā matus ieziežu ar matu krēmu «Kliņģerīte», un tie aug kā loki, jo ir palutināta arī galvas āda. Kopš Gunta Fišere man izstāstīja par kafijas biezumu lielisko virsvērtību, vecā mēnesī ar tiem pirtī noberžu ādu. Bet vēl labāk lietot pīlinga krēmus «Jūra», «Ieva» un «Sarma». Pēc pirts procedūrām labi iemasēt ādā kādu no 18 veidu aromatizētajām masāžas eļļām. Kā jau dabisks produkts, tas nesmaržo uzmācīgi, bet tikko jaušami, toties iedarbība ir tieši tāda, kā solīts. Ar kumelīšu eļļu esmu saglābusi pārsauļotu muguru.

Pie mums redakcijā uz plauktiņa vienmēr stāv aromātisko eļļu kompozīcija «Laumiņa» – ja kādam nāsīs rodas iesnu priekšnojauta, uzreiz dodu «Laumiņu», un iesnas pēc tam nevienam nekad nav bijušas.

Somā allaž man ir «Deviņzālīšu balzams», jo, kad pārstrādājos, reibst galva. Tad glābju sevi, uz sprandas uzziežot šo balzamu. Pēc dažām minūtēm viss kārtībā.

Pazīstu cilvēkus, kas izārstējuši psoriāzi ar Guntas gatavoto «Ekoell-A» un «Ekoell-K», atbrīvojušies no papēžu radziņu izraisītajām sāpēm ar krēmu «Ceriņu ziedi». Ja lietojat pretcelulīta krēmu «Maģija», vismaz reizi nedēļā noteikti veiciet arī gurnu un augšstilbu mērījumus – ļoti iedvesmojoši!

Esmu pieminējusi vien 16 no 65 Guntas Fišeres gara bērniem, bet viņai pašai par katru ir savs brīnumu stāsts. Ejiet ciemos pie Guntas vai pērciet «Ekoell» produkciju aptiekās un dabisko produktu veikalos. 40 g krēma maksā: dārgākais – Ls 4, bet lētākais – tikai Ls 1,65. •