Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
 
 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

 

Laba diena jaunajā gadā!

Kāds man prieks, ka tu atkal esi atvēris «Vides Vēstis»! Ja vēl trakajā gadu mijas murskulī pamanījies abonēt žurnālu visam gadam, tad saņemsi dāvanu – lielisko Ilmāra Tīrmaņa grāmatu «Ko nezinām par zināmajiem Latvijas dzīvniekiem». Nekad vēl neesam spējuši sarūpēt tik vērtīgu dāvanu saviem draugiem pastāvīgajiem lasītājiem. Bet, ja tu tikai tagad attapies, ka abonēt ir drošāk, tad ielūdzu tevi uz ballīti 21.janvārī Dabas muzejā, kur rīkosim šīs grāmatas atvēršanas svētkus. Datums nav nejauši izvēlēts – 22.janvārī Ilmāram ir dzimšanas diena. Nāc ciemos – tur varēsi gan abonēt «Vides Vēstis», gan saņemt dāvanu, gan satikt žurnāla veidotājus un viņu draugus. Un viņi cer satikt tieši Tevi!

Kā tev patīk mana bildīte? Kad rudens jau bija noskaņojies uz ziemas pusi, draudzīgā pulkā braucām lūkot īstenotos vides projektus Zemgalē. Tā kā Jaunauces pilī tagad ir skola, tad bija svarīgi, lai ezera krastā esošam namam būtu sakārtota kanalizācijas sistēma. Viss jau bija paveikts, tikai plāksnīte, kas apliecina, ka kanalizācijas spiedvads ierīkots par Vides aizsardzības fonda naudu, nebija vēl pielikta. Darījām to svinīgi, bet vai tad es spēju šādā brīdī būt nopietna? Iejutos spiedvada tēlā un nofotografējos. Cik tad var redaktora slejā drukāt to skaisto noģīmi! Ceru, ka Tev ir jautri.

Mums arī ir priecīgs prāts: Latvijas Vides aizsardzības fonda padome lēmusi, ka drīkstam par fonda jeb nodokļu maksātāju naudu strādāt arī turpmāk! Urrā!

Kas jauns? – mainīts žurnāla vāka dizains. Cauri «Vides Vēstīm» šoreiz vijas viena zīme – reciklēšanas bultiņas. Gan jau to esi redzējis uz daudziem iepakojumiem, taču vai esi aizdomājies, ko tā nozīmē? To skaidrojam nākamajā atvērumā. Vidus atvērumu visa gada garumā veidosim kā padomu krājumu. To var izņemt no žurnāla un pie sienas veidot lielu Latvijas puzli, un mācīties dzīvot zaļi. Šomēnes 10 padomi atkritumu šķirotājam. Citu mēnesi būs cita zīme.

Ieceru jaunajam gadam daudz, bet, kad pārlūkoju pērnās ieceres, pamanīju, ka ne jau visu izdevies īstenot. Tāpēc tagad daudz neplātīšos. Centīsimies, un ceru, ka tev patiks.

Vēlreiz atgādinu, ka žurnālu «Vides Vēstis» visdrošāk ir abonēt, bet, ja nevari to atļauties, lasi žurnālu tīmeklī: www.videsvestis.lv. Un vēl – ja vēlies iegādāties 2004.gada «Vides Vēstu» komplektu, laid ziņu uz redakciju, un par Ls 5,90 visi desmit 2004.gada numuri ir tavi!

Ceru, ka tiksimies jau 21.janvārī Dabas muzejā no plkst.15.00. Pasākuma laikā varēsim arī parunāt, kas tev patīk un kas nepatīk žurnālā. Tikai nepiemirsti, ka būs arī gaviļnieks!

 

Anitra