Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

«Munken» papīriem piešķirts FSC sertifikāts

«Arctic Paper» papīri «Munken Print 15», «Munken Print 18» (svars 60–150 g/m2) un «Munken Print Extra» (visi svara veidi) ir saņēmuši neatkarīgās vides aizsardzības organizācijas FSC sertifikātu. Šis sertifikāts vēlreiz apliecina, ka kompānijas galvenā prioritāte ir uzticama, augstas kvalitātes papīra ražošana.

«Arctic Paper Munkedals AB» ražotajiem papīriem piešķirtais FSC vides aizsardzības sertifikāts norāda uz ilgstoši realizēto videi draudzīgo politiku. Drīzumā ir gaidāma šī sertifikāta piešķiršana arī vairākiem citiem «Arctic Paper» ražotajiem papīriem.

Lai saņemtu minēto sertifikātu, papīra ražošanā ir jāizmanto tikai FSC aptiprinātā celuloze. Ražošanas process, no kura nekādā veidā nav atkarīga FSC sertifikāta piešķiršana, reglamentēts ar tādiem sertifikātiem kā EU un EMAS, un šie ražošanas procesa kvalitātes apliecinājumi visām «Arctic Paper» ražotnēm ir piešķirti jau pirms laba laika.

Attiecībā uz vides aizsardzības jautājumiem papīra ražošanas industrijā «Arctic Paper» nenoliedzami ir līderis. Papīra fabrika Munkedālē Zviedrijā, kur ražo «Munken Print» papīru, ir atzīta par vienu no videi draudzīgākajām fabrikām visā Eiropā. Te izmanto gandrīz pilnīgi slēgtu ūdens sistēmu, tādējādi praktiski visu ražošanas procesā lietoto ūdeni var izmantot vairākkārt. «Arctic Paper Munkedals AB» rūpnīca atrodas vietā, kur daba ir īpaši aizsargājama, un dabiskās vides saglabāšana ir bijusi atkarīga no rūpēm par apkārtējo vidi daudzu gadu garumā.

«Arctic Paper Munkedals AB» papīra rūpnīca atrodas Zviedrijas rietumu piekrastē, pie Orekilsalvenas upes. Šajā upē ir viena no lielākajām lašu populācijām visā Zviedrijā, un tā ietek Gullmarsfjordā. Gan upe, gan fjords ir īpašas dabas aizsardzības zonas. Ņemot vērā «Arctic Paper Munkedals AB» atrašanos šajā īpaši aizsargājamajā teritorijā, jau vienlaikus ar ražošanas uzsākšanu bija jāpanāk tās atbilstība dabiskajai videi un tās saglabāšanai. 2001.gadā «Arctic Paper» vides aizsardzības sistēmai, par apliecinājumu tās atbilstībai starptautiskajiem standartiem, tika piešķirts ISO 14001 sertifikāts, bet 2002.gadā – arī EMAS.

FSC ir viena no nedaudzajām vispāratzītajām sertifikācijas sistēmām. Vēl viena no zināmākajām sertifikācijas sistēmām Eiropā ir PEFC. FSC un PEFC izvirza prasības mežu aizsardzības un pastāvīgas, attīstību veicinošas mežkopības jomā.

FSC sertifikātus piešķir Forest Stewardship Council (Mežu aizsardzības padome) – neatkarīga starptautiska organizācija, kuras galvenais mērķis ir attīstību veicinošas mežkopības popularizēšana visā pasaulē. FSC piešķirtā kvalitātes zīme norāda uz to, ka ražošanas procesā izmantots tikai tāds koks, kas iegūts saskaņā ar stingrām vides prasībām un sociālajiem un ekonomiskajiem standartiem uzturētā mežā. Mežā, no kura tiek ņemti izejmateriāli, ir veikta neatkarīga pārbaude un ir novērtēta tā atbilstība FSC izstrādātajiem un apstiprinātajiem mežu kopšanas un uzturēšanas principiem un kritērijiem. FSC ir 1993.gadā dibināta starptautiska bezpeļņas organizācija, kas apvieno dažādas vides aizsardzības un sociālās organizācijas, progresīvas mežsaimniecības un kokmateriālu mazumtirgotājus no 25 valstīm. Tās mērķis ir uzlabot mežu stāvokli un popularizēt videi draudzīgu mežu apsaimniekošanu visā pasaulē.

 

Īsumā par «Arctic Paper»

«Arctic Paper» ir viens no Eiropas vadošajiem uzņēmumiem augstas kvalitātes grafiskā papīra ražošanas jomā. Kompānija bāzējas Gēteborgā, taču tās ražotnes ir izvietotas Zviedrijā («Arctic Paper Munkedals AB» un «Arctic Paper Hafrestroms AB») un Polijā («Arctic Paper Kostrzyn S.A.»), tirdzniecības pārstāvji strādā visā Eiropā. «Arctic Paper» piedāvā plašu krītotā («Arctic») un nekrītotā («Amber» un «Munken») papīra klāstu.

Vairāk par «Arctic Paper» darbu vides aizsardzības jomā, kā arī pašu kompāniju un tās piedāvāto produkciju varat atrast mājaslapā www.arcticpaper.com. Mājaslapā ir iespējams iepazīties ar EMAS un vides aizsardzības atskaitēm, kā arī iegūt informāciju par «Arctic Paper» dalību vairākos nozīmīgos vides aizsardzības projektos Zviedrijā.

 

Arctic Paper AB pārstāvniecība
K.Valdemāra 33–20, Rīga. Tālr. 7332323