Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Vienotībā – spēks

Lelde Stumbre

Miers un saticība

Vides aizsardzības kluba dome gada beigās pulcējās uz nelielu sapulci, lai lemtu par nākamā gada darbiem un atcerētos pagājušo gadu. Un, vai zināt? – sapulce pagāja mierīgā, draudzīgā gaisotnē, kas pēdējā laikā Vides aizsardzības klubā, šķiet, bija klupšanas akmens. Bet nu, Ziemassvētkiem tuvojoties, gada beigās, laikam gribējās mieru un sapratni, tādēļ sarunas ritēja raiti, konstruktīvi un miermīlīgi. Tikšanās sākumā arī tika uzsvērts, ka VAK vairāk jādomā tieši par to – par vienotību savu biedru vidū, kā arī par ciešākām saitēm ar Latvijas iedzīvotājiem. Kādreiz – VAK sākumposmā – šo vienotību panāca, iesaistot kluba biedru rindās radošus cilvēkus – dzejniekus un mūziķus; muzicēšana pēc padarīta darba bija pati par sevi saprotama lieta. Protams, arī entuziasms un ideālisms toreiz bija lielāks un skaistāks, tomēr tas gan nenozīmē, ka ideālisti no VAK rindām būtu pazuduši, vienkārši darbi kļuvuši nopietnāki, problēmas vides aizsardzībā – smagākas.

Talkas un dziedāšana

VAK domes sēdē runāja arī par talku kustību, kas Latvijā arvien pieņemas spēkā. Tomēr būtu pavisam nelāgi, ja talkas būtu vien kārtējā atkritumu savākšana. Talkās ierodas cilvēki, kas grib zināt ko vairāk par zaļo dzīvesveidu, tādēļ tās vēlams apvienot ar izglītojošiem pasākumiem gan par konkrēto vietu, gan par vides aizsardzību. Un talkās, protams, vajadzētu skanēt arī mūzikai un dzejai.

Jā, VAK atkal grib dziedāt, un šovasar, pēc divu gadu pārtraukuma, visi varēs izdziedāties Zaļo dziedāšanas svētkos.

Dzimšanas diena

25.februārī Vides aizsardzības klubs, kas ir vecākā mūslaiku Latvijas nevalstiskā organizācija, svinēs savu pilngadību – 18 pastāvēšanas gadus. Klubs aicina cilvēkus pieteikt organizācijas un konkrētus cilvēkus, kas šo gadu laikā palīdzējuši un atbalstījuši Vides aizsardzības klubu. Droši var zvanīt Elitai, sniedzot šo informāciju, jo svētku reizē gribas viņus izcelt, samīļot un apdāvināt.

Zaļā skola – līdz vasarai

Zaļās skolas nepieciešamība ir apstiprinājusies. To apliecina dalībnieku skaits un ieinteresētība, tādēļ sākotnējais plāns, ka nodarbības ilgs vien līdz decembrim, nu ir mainīts. Skola darbosies līdz pat vasarai! Ja kāds vēlas, vēl var pieteikties uz otro mācību pusgadu. Vasarā Zaļā skola saviem audzēkņiem piedāvās nometni – tur varēs gan atpūsties, gan apkopot iegūtās zināšanas, gan izlemt, vai organizēt Zaļo skolu arī turpmāk.

VAK cieši apņēmies paplašināt savu darbību ne tikai pilsētās, bet biežāk doties arī «uz zemēm», stāstot, rādot un popularizējot gan sevi kā organizāciju, gan cenšoties iegūt jaunus domubiedrus.

Ventspilī – starptautiska konference par Zilo karogu kustību

Septembra vidū Ventspilī notiks starptautiska konference par Zilo karogu kustību, un tas, ka tā notiek tieši pie mums, ir liels gods Latvijai. Tas norāda, ka Zilo karogu kustība Latvijā ir un tiek novērtēta.

Pateicība Indulim Emsim

Vides aizsardzības kluba dome nolēmusi izteikt atbalstu un pateicību par darbu bijušajam Latvijas Ministru prezidentam Indulim Emsim – līdz šim vienīgajam «zaļajam» premjeram pasaulē.