Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

Foto: Jānis Vītiņš
 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Zaļi punkti VAK rudenī

Vides aizsardzības kluba (VAK) aktivitātes līdz ar vasaras beigām nebūt nemazinās, pat tieši otrādi. Septembrī risinājās Jūras nedēļas pasākumi, kuru centrā bija Pelēkā kāpa Pāvilostā un tās aizsardzības problēmas. Prieks, ka klubam izdevās ieinteresēt vides ministru Raimondu Vējoni tiktāl, ka viņš personīgi ieradās Pāvilostā, lai ne tikai runātu ar amatpersonām un vides aktīvistiem, bet arī palūkotos uz šo kāpu pats savām acīm. Šķiet, brauciens nav bijis veltīgs – Pelēkās kāpas apbūve vēl tik drīz nenotiks. Lai gan, izlasot presē ziņu, ka Kolkas rags nu piederēs vienai privātpersonai, varbūt jāpateicas liktenim, ka Pelēko kāpu gatavojās apbūvēt tikai daļēji. Tā jau ir – kamēr vienā Latvijas vietā ceļ trauksmi, tikmēr otrā – viss jau nodarīts. Jūras nedēļas noslēgums tika skaisti nosvinēts uz kuģīša «Noass» Rīgā, kur varēja skatīt filmu par Pelēkās kāpas likteni šodien, par Bolderājas Komētfortu. Siltajā Daugavas atvasaras vējā plīvoja aizkari un galdauti zem grandioza cienasta. Re, arī zaļie kādreiz tiek pie smalkiem galdiem!

Septembra beigās – 22.septembrī – Vides ministrijas 13.gs. zālē sākās Zaļās skolas nodarbības. Tomēr nevajadzētu bēdāties, nekas vēl nav nokavēts. Sazvanot Zaļās skolas kuratori Sintiju (tālr. 6827053) vai zvanot tieši uz VAK biroju, vēl var pieteikties.

Septembrī kopā ar Zaļā punkta klubu VAK iesāka nelielu rudens talku sēriju: 11.septembrī notika talkas pie Mārupītes un Mežaparkā, vēlāk arī Kundziņsalā, tad atkal pie Mārupītes – jau dziļi rudenī, novembrī. Talkas it kā vairāk piemērotas pavasarim, un tas arī redzams, vērojot nelielo talcinieku skaitu, tomēr nolēmām, ka sakopt savus laukus un āres nepieciešams arī rudenī, lai pavasarī nav jāšausminās par to, kas atklājas, sniegam nokūstot. Talkas pie Mārupītes rudenī arī nedaudz mainījušas savu formu: saprotams, tiek savākti atkritumi, kā tas parasts, tomēr šoreiz talkā piedalījās Latvijas ūdeņu entuziasts un speciālists Andris Urtāns, kurš uzskatāmi nodemonstrēja Mārupītes ūdens iemītnieku dažādību un iemācīja mūs ar vienkāršiem paņēmieniem noteikt upes piesārņotības līmeni. Izrādījās, ka Mārupīte ir «tīra līdz vāji piesārņota». Kāds prieks!

 

Lelde Stumbre