Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

 

 

 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Gada netīrākie auto

TvNet


Amerikas Enerģijas lietderīgas izmantošanas padome (American Council for an Energy-Efficient Economy jeb ACEEE) ir publicējusi ikgadējo ekoloģiski «tīrāko» un «netīrāko» ASV pārdodamo automobiļu sarakstu. Reitingu tabulas augstākāsvietas ieņem automobiļi ar gāzes vai arī hibrīddzinējiem (iekšdedzes dzinēja un elektromotora apvienojums), savukārt par aktīvākajiem vides piesārņotājiem atzīti pilnpiedziņas apvidus auto.


 

«Honda Civic GX» – labākais

ACEEE vērtējumā apkārtējai videi visdraudzīgākais auto ir «Honda Civic GX», kā dzinējs «pārtiek» no saspiestas gāzes. Par otru tīrāko auto atzīta «Honda Insight» ar hibrīddzinēju (gāzes-elektromotors), tālāk seko «Toyota Prius» un «Honda Civic Hybrid» – automašīnas ar benzīna-elektromotoru. Nākamās pozīcijas savā starpā sadalījuši citi Āzijas auto ražotāji: «Nissan», «Mazda», «Hyundai» un «Scion», pie tam šie auto pārsvarā ir ar benzīna dzinējiem, kam uzstādīta elektroniska dzinēja vadības un izplūdes gāzu kontroles sistēma.

Piesārņojošie džipi

Par videi viskaitīgākajiem atzīti automobiļi ar jaudīgiem, bet neekonomiskiem dzinējiem, lielākā daļa no tiem pārstāv pilnpiedziņas apvidus auto klasi. Saraksta augšgalā atrodas vācu koncernā «Volkswagen» tapušais «Touareg». Vēl par «gada netīrākajiem» atzīti «Land Rover Range Rover», «Ford Excursion», «Toyota Land Cruiser», «Hummer H2», kā arī sporta automobilis «Lamborghini Murcielago».

Sastādot šo reitingu, ACEEE izmantoja trīs galvenos rādītājus: degvielas patēriņu, izplūdes gāzu daudzumu un to sastāvu, proti, tika mērīts izplūdes gāzēs esošo vielu, kas veicina Zemes ozona slāņa noārdīšanos un globālo sasilšanu, daudzums. ACEEE ir nekomerciāla organizācija, kas «tīrāko» un «netīrāko» auto reitingu veido viena vienīga iemesla dēļ – lai mainītu sabiedrības viedokli par labu videi mazāk kaitīgu tehnoloģiju izmantošanai.

Tas, acīmredzot, ir ļoti būtiski, jo amerikāņu vidū vēl nesen populārākie bija tieši neekonomiskie un «netīrie» auto, kas no ekoloģiskā viedokļa ir viskaitīgākie. Savienoto Valstu autoparks mūsdienās ir vislielākais ogļskābās gāzes un kaitīgo izmešu avots un līdz ar to arī atmosfēras piesārņotājs.

http://www.aceee.com