Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemtas 3 atsauksmes
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Saule, siltums un gaisma uz mūsu ādas

Ziema ar skaidro, ledaino gaisu, saulē vizošu sniegu, sprēgājošu salu un prieku par apsnigušo zemi sevi izrāda no skaistākās puses. Garas pastaigas, pārgalvīgi nobraucieni ar slēpēm vai ragaviņām iepriecina un palīdz saglabāt veselību un mundrumu. Bet ziema ir arī dabīgās gaismas trūkums, bieži drūmi slapjdraņķi, gari, tumši vakari, kad daudz iespēju jaukām sarunām un pārdomu stundām. Dažreiz dabīgās gaismas trūkums tomēr nogurdina un padara cilvēkus melanholiskus, tāpēc mēs ilgojamies pēc iekšēja un ārēja siltuma. Aukstajā un tumšajā laikā ļoti svarīgi maigi kopt dvēseli un ādu. Patīkami dabīgu ēterisko eļļu smaržu salikumi gādā par atslābināšanos un šajā tumšajā laikā veicina apmierinātību un labsajūtu. Bet ko vēl var darīt, lai ziemā labi justos no viena gala līdz otram?

Sāc dienu ar labu prātu

Jau no rīta vēl mitrajā ādā var iemasēt jauki smaržojošu ķermeņa eļļu. Svaiga, dabīga mandarīnu, greipfrūtu un apelsīnu WELLADA smilšērkšķu eļļas smarža uzmundrina un rada labu noskaņojumu jau pirms brokastīm. Bet vērtīgās augu eļļu sastāvdaļas var arī ko vairāk: tās, silti ieskaudamas ķermeni, veido plānu, elpojošu aizsargslāni un veicina cilvēkā siltuma procesus. Dabīgās augu eļļas iegūst no saulē briedušām sēklām, no vērtīgākā, ko augs mums var sniegt.

 
Smilšērkšķu eļļa 100 ml Ls 8,8
Savvaļas rožu eļļa 100 ml Ls 8,8
Lavandas eļļa 100 ml Ls 8,0
Citrusu un mandeļu eļļa 100 ml Ls 6,2
Masāžas eļļa ar arniku 100 ml Ls 4,5

Ārā, svaigā gaisā

Ar pozitīvu iekšējo nostāju arī sliktā laikā var iespējami bieži doties ārā. Pēc tam dīvāns ir vēl ērtāks vai galva darbam vēl skaidrāka, jo svaigs gaiss vienkārši dara mums labu. Bet āda gan ir jāuzmana. Tas, kas ķermenim ir vilna un mikrošķiedras, sejai ir WELEDA kliņģerīšu aizsargkrēms – aizsargslānis. Sportojot vai spēlējoties ārā sniegā un uz ledus, kā arī strādājot mitrumā un aukstumā, ūdeni pilnīgi nesaturošais bišu vaska un mandeļu eļļas krēms sargā ādu, neietekmējot tās elpošanu.

Maigs līdzsvars

Pastāvīgās svārstības starp sauso istabas gaisu un aukstumu un mitrumu ārā nelabvēlīgi iedarbojas uz maigo lūpu ādu. Lūpas bieži cietē un plaisā. WELEDA balzāms lūpu kopšanai ar līdzsvarotu receptūru, bagātināts ar rožu vasku, sveču (Candelilla Cera) vasku un Butyrospermum parkii sviestu kūst uz mūsu lūpām, iedarbojoties līdzsvarojoši un veidojot maigu aizsargslāni.

Ja salst rokas un kājas, arī vislabākais garastāvoklis nepalīdzēs. Lēnas pirkstu kustības roku vai kāju peldē ar kādu sildošu piedevu un pēcāk pamatīga katra pirksta masāža veicinās apasiņošanu un ātri radīs patīkamu siltumu. Īpaši labas šeit būs WELEDA masāžas eļļa ar arniku un savvaļas rožu eļļa.

Ļaujies sapņiem

Kad termometra stabiņš ārā nokrītas zem nulles un ir bēdīgs garastāvoklis, kad arī mūsu āda ir zaudējusi savu saulaino starojumu, tad... laiks aizsapņoties vannā! Kas gan ir patīkamāks par augu eļļām bagātinātu vannu? Vannošanās ir atbrīvojoša un nomierinoša. Ja ūdenim vēl pievienojam kopjošas, smaržojošas eļļas, jūtamies krietni labāk.

Ziemā īpaši WELEDA savvaļas rožu vannas krēms ir bauda gan miesai, gan dvēselei. Tas satur Čīles kalnienes mežrozīšu sēklu eļļu ar nepiesātinātajām taukskābēm. Mūsu āda šīs barības vielas uzņem ļoti viegli, jo ir tām radniecīga. To varam pat saskatīt, jo āda pēc peldes izskatās gludāka, mīkstāka un jauneklīgāka.

 
Savvaļas rožu vannas krēms 100 ml Ls 9,0
Lavandas vannas pieniņš 100 ml Ls 4,50
Rozmarīna vannas pieniņš 100 ml Ls 4,50
Citrusu vannas pieniņš 100 ml Ls 4,50
Dižegļu vannas pieniņš 100 ml Ls 4,50
Kastaņu vannas piedeva 200 ml Ls 7,00

 

Tulkojusi Renāte Siliņa-Piņķe
no WELEDA Nachrichten, Heft 224

 

Visi WELEDA`s produkti ir ražoti no bioloģiski vai biodinamiski audzētiem un savvaļā vāktiem augiem. http://www.weleda.lv