Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
 
 
 
 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

 

Laba diena!

Nu re, gribējām vai nē, bet 2004.gads ir klāt! Gada beigas gan bija tādas vājprātīgi skrejošas – tā gribējās pabeigt visus darbus, lai izbaudītu ziemas brīvdienas. Tavās rokās guļ mūsu pirmssvētku darbiņš: janvāra «Vides Vēstis». Nolēmām mainīt vāka dizainu, ceram, ka Tev patīk: tagad 1.vāks Tev saka: «Labdien», bet pēdējais: «Uz tikšanos!» Ceru, ka esat abonējuši žurnālu un atnākuši pēc dāvanām, jā nē, varat VV vēl abonēt un droši nākt uz redakciju gan pēc romāna par dinozauriem, gan auduma mugursomiņas.

Vēlreiz gribu atgādināt, ka abonēt žurnālu ir viszaļāk, jo preses tirgotāji mums uzspiež pazemojošus noteikumus: viņi savāc ne tikai lielāko daļu no žurnāla cenas, bet arī neatdod neizpārdotos žurnālus. Viņiem vieglāk tos uzskatīt par savu īpašumu un sakapāt... Tad vairs nevaram iepriekšējo mēnešu «Vides Vēstis» dāvināt bibliotēkām un skolām, jo mūsu darbs ir pataisīts par atkritumiem.

Bet arī šogad mēs esam labu ieceru pārpilni: turpināsim apceļot Latvijas – Lietuvas pierobežu, gan jau Tev arī pēdas ieniezēsies doties ceļā, kad izlasīsi brīnišķīgo Rimanta Brazuļa rakstu par žemaišiem. Publicēsim daudz tulkojumu no vadošajiem pasaules ekoloģijas žurnāliem: šoreiz tas ir raksts par Darvina maldiem. Lelde Stumbre nolēmusi ne tikai apceļot Rīgu, braucot ar velosipēdu caur parkiem, bet sacerēs arī zaļo seriālu un iztaujās interesantus cilvēkus. Ilmārs Tīrmanis turpinās aprakstīt dažādus dzīvniekus, bet es vairāk pievērsīšos zaļajam patēriņam: sirds sāp vērojot, kādus mēslus mēs ēdam, ko zieķējam uz sejas, ar ko mazgājamies. Nu jau jādzied: «Naftu ēdu, naftu dzēru, naftā muti nomazgāju...» Tepat blakus vari izlasīt tautas reakciju uz rakstu «Nāvējošie šampūni». Pārsvarā valda uzskats, pretoties ir bezjēdzīgi, dzīve vispār ir kaitīga. 80% cilvēku sirgst ar hroniskām kaitēm un tās ir pakāpeniskā piesārņojuma sekas. Reti kurš dabūn galu pēc vienas gāzēti krāsainā dzēriena pudelītes, pēc vienas matu mazgāšanas ar šampūnu parasto, bet šis piesārņojums mūsos uzkrājas, jo aknas un nieres ar visu netiek galā.

Varat mūs saukt par dumajiem zaļajiem, bet vēl dulnāki mēs būtu, ja nepateiktu Tev patiesību. Pēcāk vari izvēlēties, indēt sevi vai nē. Protams, pasaule ir pārapdzīvota, gan kari, gan ikdienas piesārņošanās ir cilvēces pašapkalpošanās, regulējot ļaužu skaitu uz Zemes. Bet, ko nu es te moralizēju, izlasi rakstu par Darvina maldiem un lai tas Tevi stiprina šogad!

 

Anitra