Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!

 

Atsauksmes, kas saņemtas par rakstu
25 padomi enerģijas taupīšanai mājās un ceļā

Pievienot jaunu atsauksmi


Nosūtījis: Barnypok (jfvynms4281rt@hotmail.com)
trešdiena, 2017. gada 4. janvārī 15:15:07

yU0x1K http://www.FyLitCl7Pf7ojQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com


Nosūtījis: Barnypok (jfvynms4281rt@hotmail.com)
otrdiena, 2017. gada 3. janvārī 5:34:37

LmHRQa http://www.FyLitCl7Pf7ojQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com


Nosūtījis: Edijs (edijslukass1@inbox.lv)
otrdiena, 2016. gada 19. aprīlī 14:31:44

Uzzināju,kā ikdienā ietaupīt enerģiju ikdiena!


Nosūtījis: Silvija (esmeraldefs@gmail.com)
ceturtdiena, 2015. gada 24. septembrī 18:11:25

Ļoti labs raksts kopumā! Minētie padomi par elektrības taupīšanu patika visvairāk, jo ir reāli izmērāmi un sajūtami maciņā. Patika 11. un 12. punkts! Mājās uzstādīju elektrības monitoringa ierīci (vairāk var uzzināt un uzspēlēt virtuālo spēli http://gdog.lv) , rezultātā varēju patiesi ieraudzīt, ka izmaiņas ir iespaidīgas, radās lielāka motivācija ietaupīt, pat azarts!


Nosūtījis: Ivars (ivars.rengens@gmail.com)
otrdiena, 2015. gada 15. septembrī 0:18:00

Dažādi padomi kā ietaupīt mājsaimniecībām, uzņēmumiem: http://gdog.lv/thinkgreen


Nosūtījis: Janis Sipkovs (energodata@energodata.lv)
otrdiena, 2009. gada 3. novembrī 9:31:40

Manā ikdienā perfekti var redzēt kā ietaupās siltums ja to piegādā patērētājiem tieši tik cik vajag. Patērētāji manā gadījumā ir ierīces - ventilācija, radiatori, grīdas utt.


Nosūtījis: Indra
ceturtdiena, 2009. gada 10. septembrī 14:50:06

vē ir visādi taupītāji - mazās palīgierīces, ko var pievienot pie rozetes, kas automātiski atslēdz visas ierīces, kas pieslēgtas pie datora, tiklīdz aizver datora vāku. Tā ietaupīt var itin reāli. Vienu tādu komplektu datoram iegādājos www.ekoprieka veikalā. Līdzīgi i visādas ierīces arī ūdens krāna taupīšanai


Nosūtījis: Labveelis
piektdiena, 2007. gada 26. janvāris 19:46:56

Mazliet paskatisimies no cita skatu punkta...

1.padoms

Zemāku istabas temperatūru! Katrs grāds ietaupa apmēram 6% kurināšanai patērētās enerģijas, taču jāsalst 20un tā nav. Ieteicamā temperatūra telpās: dzīvojamā istabā un darba telpās 20°C, virtuvē un guļamistabā 18°C, koridorā 15°C. Tāpēc biežāk ieskatieties termometra rādījumos.

Normali siltinatai majai bus loti gruti uzturet butiski dazadas temperaturas dazadas telpas, jo iekssienas nemedz but siltinatas. Pie tam ieteiktu kadam pameginat pastradat sezot pie datora darbistaba ar 20 gradiem.

2.padoms

Apkure ir ieslēgta, lai gan mājās visu dienu neviena nebūs? Elektroniskie termostata ventiļi ir attiecīgi noregulējami – pa dienu istabas temperatūra tiek pazemināta, bet, kad Jūs nākat mājās, tā atkal tiek paaugstināta. Pie tam šos ventiļus ir viegli iebūvēt. Aprunājieties ar kādu apkures speciālistu.

Ja maja paspej atdzist paris stundu laika, tad drizak ir jadoma par tas siltinasanu. Normala eka pati uztur siltumu pietiekami labi, lai pat asledzot apkuri pavisam, dazu stundu laika temperatura butiski nepazeminatos. Saja gadijuma iegustam vienigi ciklisku energoresursu paterinu, nevis butisku to kopejo samazinajumu.

6.padoms

Logu vaļā – apkures ventili ciet. Kurš virina logu, kamēr apkure ir ieslēgta, apsilda arī ielu. Labāk vēdināt ātri un pamatīgi – vairākas reizes dienā logu plaši atvērt uz dažām minūtēm, un apkuri uz to laiku izslēgt.

Gribetu gan redzet radiatoru, kurs paris minusu laika spej atdzist. Savukart to, ka loti biezi radiators ir zem loga, bet abus kopa nosedz biezi aizkari, neviens nepiemin.

7.padoms

Daudzu ledusskapju elektrības patēriņa izmaksas gadu laikā būtiski var pārsniegt to iegādes cenu. Tātad nepērciet tādu, kas būtu zemāks par «A» klasi. Arī «A» klases ietvaros ir ievērojamas patēriņa atšķirības, tādēļ vispirms salīdziniet un tad pērciet. Savu veco ledusskapi vajadzētu nodot atkritumu šķirošanas laukumā.

Nomainot savu veco "padomju" ledusskapi pret jaunu A+ klases, samazinaju elektribas paterinu par ~20kWh menesi (jeb ~1Ls/men) - cik gadus vajag, lai tas atmaksatos naudas zina?

Ta varetu daudz vel turpinat. Bet vieniga morale ir domat pasam ar galvu, nevis klausities viena vai otra gala populistiskus ekstremistus.Nosūtījis: vārds nav norādīts
otrdiena, 2005. gada 1. februāris 19:57:57

Galvenie enerģijas krājumi — ogles, nafta un gāze — izsīkst. Augsne degradējas, siltumnīcas efekts katastrofāli pastiprinās, bet augi un dzīvnieki pazūd no zemes virsas ar ātrumu 40 tūkstoši sugu gadā. Jau tagad cilvēki izķēruši 70% zivju un izcirtuši 2/3 planētas mežu. Secinājums — drīz cilvēce pati sevi iznīcinās.

KAS BŪS TĀLĀK?


Nosūtījis: ^OLENJKA^ (oljapeace@mits.lv)
otrdiena, 2005. gada 1. februāris 19:45:41

Mēs esam vienīgās būtnes uz pasaules kas var sabojāt dabu! Domāju ka ir pienācis laiks un ir jāsāk domāt par dabas glābšanu!!!