Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

 

Man nepatīk, ka mani māna. Man nepatīk, ka cilvēkiem dara pāri. Vai atceries, pirms referenduma VV publicējām Jura Putriņa rakstu par Eiropas savienību un meliem? Tagad uzzinu, ka autoram šī atklātība varētu pat maksāt amata zaudēšanu Rīgas domes vides centrā Agenda 21, jo valsts un partija bija pasludinājušas, ka atbalsta Latvijas iestāšanos ES. Man kā žurnāla galvenajai redaktorei interesēja: vai tad Putriņš mums bija iesniedzis melīgu rakstu? «Maybe...» viltīgi miedzot acis, atsmēja kritizētāji. Tad vaicāju, vai zaļajiem nevajadzētu pretoties ģenētiski modificētu kultūru audzēšanas atļaušanai Latvijā? «Tur nu gan vairs neko nevar darīt. Eiropa ir piekāpusies ASV prasībām un mums jāklausa valstu savienībai.» Tad kāpēc man to neviens neteica pirms referenduma, es taču noticēju un nobalsoju PAR! «Bet vai tad tu prasīji?»

Ko vēl es neesmu pavaicājusi? Vai to uzzināšu pēc dažiem gadiem, kad atklāsies, ka Latvijas iedzīvotājiem nebūs iespēju pretoties ievestu atkritumu dedzināšanai pilsētas nomalē, kad mūsu zemniekus un pārtikas lietotājus kapā iedzīs ievestie un subsidētie produkti? Es pat nevaru pašlaik vārdā nosaukt visas nejaucības, kas mūs varētu skart, jo man jau nesaka. Bet Tev saka vēl mazāk, jo Tu jau neapgrozies dažādās sapulcēs un apspriedēs, tikai vienkārši gribi dzīvot zaļi. Tomēr es ceru, ka «Vides Vēstis» arī turpmāk būs žurnāls, kur varēsi izlasīt reklāmdevēju neietekmētus rakstus par produktu un preču patieso vērtību.

Tuvojas savdabīgs referendums par žurnālistu darba jēgu: abonēšanas kampaņu. Citi Tev solīs barankas no zila gaisa, mēs arī gribētu Tev sagādāt dažādus taustāmus labumus, tikai tā īsti nevaram. Tomēr esam VV gada abonentiem sarūpējuši stilīgu un videi draudzīgu mugursomu, gan jau sev un videi veselīgus iepirkumus Tu ar mūsu palīdzību iemācīsies iegādāties. Un vēl – grāmata, romāns «Rietumos no Ēdenes» garajiem ziemas vakariem. Lasi un aizdomājies, kāda būtu dzīve uz Zemes, ja Lielais sprādziens nebūtu izskaudis dinozaurus. Pēc dāvanām gan būs jāatbrauc pie mums uz Pārdaugavu, Kalnciema ielu 28, tas ir starp Slokas un Melnsila ielām, blakus Hartmaņmuižiņai. Tad arī parādīsim, kā izskatās sienas, kas nokrāsotas ar zilajiem māliem, varēsi novērtēt, cik skaists kļuvis senais namiņš, jo nokrāsots ar dabīgām lineļļas krāsām. Nupat man atveda maisiņu, kas gatavots no kartupeļu cietes, parādīšu arī to. Jā, it kā jau tie visi ir sīkumi, bet tie ir kā zaļi vēstneši, ka uz Zemes iespējams dzīvot, tai īpaši nekaitējot.

 

Anitra