Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 


 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

 

Laba diena!

Ak, kāds prieks, ka nu jau mūsu tikšanās ir saules apspīdētas. Žēl, ka kara ēnā... Kaut arī šo sleju rakstu pusotru nedēļu pirms Tu to izlasīsi, ceru, ka saulainie plāni tādēļ nemainīsies. Kaut miera tik un tā maz. Latvija tinas degošas kūlas dūmos, kas aiznes sev līdzi dzīvās radības un mājokļus. Bet svilinātāji tik un tā nerimstas. Agrāk arī man nebija viegli apspiest sevī dedzināšanas vēlmi. Nu ap mūsmājām vecās zāles biežņas vairs nav, zālīti noplūc kaziņas, aitiņas, govīte un zirgi. Čaklā rosīšanās kopā ar šiem palīgiem atrisināja šo problēmu. Tikko kā nokusa sniegs, aitas un telīte atkal sāka pārlūkot ganības un plūca, kas vēl atlicis. Izskatījās pat garšīgi. Tā uguns darbu paveica čaklās mutītes, vienlaikus vienmērīgi izbārstot brūnas spiriņas. Nu visiem labi. Tik labi, ka atkal varam sapņot par dāvanām Zemei dzimšanas dienā, ko pasaules zaļie svin 22.aprīlī. «Vides Vēstis» kopā ar Valdi Kalnozolu turpina pirms četrim gadiem uzsākto akciju «Stiprie ozoli». Ja Tu, kā jau normāls lasītājs, žurnālu vispirms aplūkoji no priekšas un pakaļas, tad uz 4.vāka pamanīji akcijas reklāmu. Tieši tā: Pirmajās Lieldienās, 21.aprīlī dosimies uz Ozolzemi: Gulbenes rajonu un Velēnas pagastā sāksim stādīt ozolu birzi, kam atvēlēti 30 ha zemes. Vispirms gan aizbrauksim uz aizsargājamo Pededzes ozolu audzi, lai pamācītos no māmiņas Dabas, kā tas labāk jādara un pasapņot, cik skaisti izskatīsies Velēnas pagastā pēc simts gadiem. Ja gribi doties mums līdz šajā tālajā braucienā, piesakies, zvanot uz redakciju.

Mēs joprojām gaidām Tavu vēstuli. Turklāt esam izsludinājuši eseju konkursu «Zaļa, maiga lapa tavā kabatā» (23.lpp.). Negaidi Ziemassvētkus, raksti jau šodien, lai interesantākos darbus varam sākt publicēt. Pat ja nekļūsi par uzvarētāju, kas balvā iegūs Džeralda Darela grāmatu komplektu, mēs izmaksāsim Tev honorāru, par kuru varēsi pirkt, ko tik vien vēlies.

Celies agri, saģērbies silti un kāp kalnā sagaidīt saullēktus. Un tad Tu ik rītu pieredzēsi, kā austošā Saule pamodina putniņus, ierāda, kāds laiks būs šodien un gan jau sagaidīsi arī Dieva īsziņas, kas noteikti Tevi sasniegs.

 

Dzīvo mierā! Anitra Tooma-Rijniece