Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

 

Beidzies laiks, kad gribējās nevis bolīties TV acī, jo ik brīdi raidījumus pārtrauca politiķu baurs, bet bēgt dabā – vareni un pavēlnieciski vīri nāca virsū, apgalvodami, ka tieši viņi būs vislabākie Latvijas barveži, lai slābanie pagaida citu rudeni. 5. oktobra TV nakts programma patīkami atšķīrās no pāris mēnešu skatītā. Pavisam īsts realitātes šovs, kam ar lielu interesi sekoja ikviens, kurš šajā dienā bija gājis balsot. Kaut lielākoties uzlikām nīgru viszinības masku, tomēr jau interesēja, vai mana balss ietekmēs kopējo valsts gājumu un vai man ar šo vienu balsi ir iespēja ko mainīt savas valsts vēsturē. Mana sirds trīcēja par Zaļo un zemnieku savienību. Vai pamanījāt, ka jau vēlēšanu naktī bija pazudis šķīrējs «un» – visi teica: «Zaļie zemnieki Saeimā ieguva 12 vietas». Bet neviena zaļā zemnieka jau šajā sarakstā nebija... Toties ir dažāda kaluma zaļie un zemnieki, kas ir pārliecināti, ka bez raundapa un mākslīgo mēslu lietošanas pie turības netikt.

Tomēr mana viena balss iekļāvās kopīgajā balsojumā un nu ticu, ka pēc astoņu gadu pārtraukuma zaļie atkal varēs uzraudzīt likumu pieņemšanas gaitu Saeimā un tiks pārtraukta trauslo dabas teritoriju apbūvēšana, ūdenstilpju nožogošana un straujupju kanalizēšana. Varu cerēt, ka Zemkopības ministrijā vairs nevaldīs Zemgales noplicināto plašumu saimnieki, kas zaļos atklāti dēvēja par dīvaiņiem, nelaida garām iespēju klupināt bioloģisko lauksaimniecību un ignorēja VAK ierosmes zaļo zemnieku atbalstam. Protams, protams, nu turpināsies portfeļu dalīšana, pozīcijas un opozīcijas ieņemšana, bet man jau padomu vairs neprasīs. Varēšu kopā ar zaļajiem neformāļiem piketēt pie valdības namiem, varēšu nikni aprakstīt pret vidi pieļautās nejēdzības un ticēt, ka Radītājs zina, ko dara.

Vēlēšanu rezultāti lai ir pierādījums, ka ikviens ar savu mazo rīcību var ietekmēt pasaules virzību. Ja tikpat atbildīgi mēs taupītu elektrību, tad bezjēdzīga kļūtu elektrības ražošana par dubultcenu. Ja veļu mazgātu ar veļas mazgājamo līdzekli, kas nesatur fosfātus, optiskos balinātājus un balastvielas, mūsu ūdeņi ātrāk kļūtu tīrāki. Ja ignorētu ar ķīmijas piepalīdzēšanu gatavotu pārtiku, mazāk mēs tērētu par medikamentiem un dzīvotu ilgāk. Tik ilgi, lai «Panorāmas» filmēšanas grupa arī tevi aizvestu mājās un pēc tam vēl divas dienas lepotos ar savu labo darbiņu.

Latvijā sākušies jauni laiki – tikai neaizmirsīsim dzīvot zaļi!

 

Anitra