Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemtas 5 atsauksmes
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

10 galvenie iemesli, kāpēc jālieto videi draudzīgi audzēti produkti un ir vēl daudz, daudz vairāk iemeslu

  1. Ekoloģiski tīri produkti nav pārklāti ar indīgu ķīmisku vielu sajaukumu. Pat pēc ābola nomazgāšanas vidēji uz katra standarta ābola mizas ir 20–30 indīgu ķīmisku vielu. Sargā sevi un ēd bioloģiski sertificētus augļus!
  2. Svaiga, ekoloģiski tīri audzēta produkcija satur vidēji par 50% vairāk vitamīnu, minerālvielu, fermentu un citu mikroelementu nekā intensīvi audzētie produkti. Šīs vielas, kā liecina pētījumi, ir nepieciešamas veselīgam organismam. Rūpējies par savu veselību un izvēlies ēdienu, kurā dažādu dopingu!
  3. Pērkot un lietojot uzturā ekoloģiski tīrus produktus, ir iespējams izvairīties no ģenētiski pārveidotas jeb modificētas pārtikas – to nepērkot, tu parādi neuzticību ģenētiski modificētai pārtikai un vienlaikus protestē pret to. Arī attīstītās valstīs iebilst pret ģenētiski modificētu pārtiku. Viņi zina, ka Monsanto visveiksmīgākais produkts ir iprīts. Un vislielākais ģenētiski modificētās produkcijas korporācijas departaments strādā pie terminatoru tehnoloģijas. Tas nozīmē, ka fermeri nevarēs ievākt sēklas no pašu izaudzētās ražas – viņi būs spiesti katru sezonu no jauna iepirkt sēklas no GM korporācijas. Fermeri to nevar atļauties, un tieši tāpēc viņi Indijā nodedzināja Monsanto un Zeneka galvenos birojus. Atbalstīsim fermeru tiesības izvēlēties!
  4. Arī piens un gaļa un to izstrādājumi lietojami ekoloģiski tīri un dzīvi – tā tu pasargāsi savu un savu ģimenes locekļu veselību. Intensīvi audzētas piena govis un mājdzīvnieki ik dienas tiek baroti ar bīstamu antibiotiku, hormonu, pretparazītu un daudzu citu zāļu sajaukumu, vienalga, vai dzīvnieks ir slims vai nav. Šīs zāles caur piena un gaļas izstrādājumiem nokļūst tavā organismā un veicina dažādu slimību rašanos un attīstību; arī koronālo trombozi un augstu asinsspiedienu. Nebojā savu organismu!
  5. Apmēram 99% neekoloģiski audzēto mājdzīvnieku Lielbritānijā tiek baroti ar ģenētiski modificētu soju. Bet nekad vēl nav dzirdētas ziņas par BSE gadījumu ekoloģiski tīri audzētā jaunlopā. Ieklausies saprāta balsī – ekoloģiski tīra pārtika ir droša pārtika!
  6. Vienkārši ekoloģiski tīri audzēta pārtika ir daudz garšīgāka. Augļi un dārzeņi ir sulīgāki un garšas ziņā bagātāki. Tiem ir tik daudz dažādu šķirņu. Lielbritānijā vien ir aptuveni simt dažādu šķirņu kartupeļi. Saglabāsim šķirņu daudzveidību!
  7. Ekoloģiski tīras fermas un mājsaimniecības atbalsta un baro mūsu brīnišķo, dažādo savvaļas dabu un dzīvniekus. Vairāk nekā trīsdesmit gadu intensīvā lauksaimniecība ir veicinājusi augsnes eroziju, dažos reģionos līdz 70% savvaļas putnu bojāeju, seno lauku aizsardzības joslu sagraušanu, kā arī dažu brīnišķīgu tauriņu, varžu, čūsku un savvaļas zīdītāju sugu izzušanu. Saudzē dabu!
  8. Ekoloģiski tīri audzēti pārtikas produkti nav īpaši dārgāki par intensīvi audzētajiem, jo par standarta pārtiku mēs maksājam arī nodokļu veidā. Miljoniem naudas vienību ik gadu tērējam, vācot netīrumus, ko intensīvās metodes piekritēji ieplūdinājuši dabiskajās ūdenskrātuvēs. Atbalstīsim ekoloģiski tīru, ekonomisku un efektīvu saimniekošanu!
  9. Intensīvā lopkopība pamatīgi kaitē arī fermu darbinieku veselībai. Fermās strādājošajiem ir daudz lielāka iespēja saslimt ar vēzi, elpošanas sistēmas un daudzām citām slimībām nekā fermās, kur netiek izmantota ķīmija mājlopu ātrākai izaudzēšanai. Mīli savus tuvākos un apkārtējos cilvēkus!
  10. Un visbeidzot – ekoloģiski tīra lauksaimniecība nozīmē arī to, ka, tāpat kā tu šodien, arī tavi bērni un mazbērni utt. varēs doties uz laukiem, klaiņot pa tīriem mežiem un pļavām, peldēties nepiesārņotos ūdeņos. Tu dzīvo no nākotnes patapinātā tagadnē!

Mārtiņš Rītiņš