Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

 

Kurš saskaitījis, cik šogad starp mākoņiem parādījusies saule? Ak, viss tik pelēks un drēgns, un liekas, ka vasara, kas bija, nav nemaz bijusi, bet tā, kas būs – vai tiešām būs? Bet tas, ka sauli neredzam, nenozīmē, ka tā nespīd, un, ja kas skaists jau pagājis, vēl nenozīmē, ka nekā nav bijis. Šoreiz ierosinu ieiet aizlaikos. Pērnvasar Āraišu ezerpilī satiku sievieti, kas to dara jau divdesmit devīto vasaru – skolotāju Aksildu Petrēvicu. Bet solis aizlaikos kļūs raitāks, ja kājās ausiet pēc arheoloģiskiem atradumiem rekonstruētus apavus – šo seno māku ierāda māksliniece Agrita Krieviņa. Tad jāpaietas vēl tālākā senatnē – «Vides Vēstu» pēdējā atvērumā par laiku, kad Dievs no māliem lipināja pirmo cilvēku. Māls, kā izrādās, ir visīstākais aizlaiku vienotājs ar plastmasas laikmetu, kurā dzīvojam patlaban. Un tik tālu aizgājuši, paskatāmies atpakaļ... Vai nākotne nav nozagta uz neatgriešanos? Vaigs kļūst pavisam pelēks, uzzinot par gaisa piesārņojumu Rīgā. Varbūt drīz pirksim ne tikai dzeramo ūdeni, bet arī elpojamo gaisu?

Bet mēs turpināsim sapņot par Zaļo zemi Latviju. Te Arvīds Barševskis cildina Ilgas, kur jebkurš biologs, pat neizejot no pagalma, var pamanīties atrast kādu retumu. Te Māra Vaivare dzied slavas dziesmu lielajai nātrei, kas palīdz gan saviem radiem augiem, gan lopiem, gan cilvēkiem. Kristīne Apsīte ierāda, kā jebkurš sliņķis bez pūlēm var veidot plakanu kompostkaudzi, kas nākamajā gadā pārtaps par auglīgu dārziņu.

Un vēl prieks, ka Latvijas Vides aizsardzības fonda padome arī šogad piešķīra finansējumu tik daudziem vides izglītības projektiem: zinu, daudzi 48. un 49. lpp. lasīs ar lielu interesi, lai uzzinātu, kas un cik dabūjis un kurš ir gribējis, bet nav dabūjis. Žurnāls «Vides Vēstis» ierēdņu sastādītajā ranžējumā ierindojies ceturtajā vietā, tātad atzīts par tik labu esam, lai turpinātu ar piesārņotāju maksāto nodokli stiprinātu darbu. Paldies!

Anitra