Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemtas 5 atsauksmes
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Pašmāju «šampanietis»

Nez no kuriem laikiem esam pasākuši gadu mijā un citos svētkos saskandināt glāzes ar šampanieti? Šis brīdis ir īstas mocības tiem, kuri nedzer vispār vai izvairās no dzirkstošiem dzērieniem, lai neiedzīvotos veselības problēmās. Kopš sapratu, ka ne tikai vīnogas, bet viss, kas no tām gatavots, ir piesārņots ar pesticīdu atliekām, es no šampanieša izvairos. Tāpēc ar lielu interesi nogaršoju veikala «Dabas dobe» saimnieka Ervīna Labanovska gatavotās dzirkstošās bērzu sulas, kas aizdarītas ar bioloģiski audzētu piparmētru lapiņu un sertificētu cukuru. Laba dāvana ne tikai veselīga dzīvesveida piekopējiem, bet arī braucot viesos uz ārzemēm, jo esmu pamanījusi, ka no latvju Melnā balzama citu zemju ļaudis mēģina vairīties. http://www.dabasdobe.lv

 
 

Atjauno redzi pats

Nesen salonā «ReCure» biju uz dabīgās redzes atjaunošanas nodarbību pie Vijas Bušas. Gadus 15 viņa bija VARAM Dabas aizsardzības departamenta vadītājas vietniece, bet pirms dažiem gadiem nolēma darīt to, ko pati vēlas, un tagad iedrošina cilvēkus noņemt brilles. Tas bija tik jauki un iedvesmojoši! Uzzināju, ka, piemēram, brilles redzi neuzlabo, bet gan pasliktina, jo ik pēc gada ārsts mums izraksta aizvien stiprākas brilles. Pēc pusotras stundas kopā ar Viju es noņēmu brilles un sapratu, ka atkal redzu skaidri! Bez brillēm staigāju jau nedēļas trīs, tuvumā redzu ļoti labi, pie tālās redzes uzlabošanas vēl jāpiestrādā. Esmu jau pieredzējusi, kā Uri Gellers mani nobur TV pārraides laikā, un jau ceturto gadu nesmēķēju, bet par to, ka var atgriezt skaidru redzi, vēl nebiju ne dzirdējusi, kur nu vēl piedzīvojusi! Vija tik tiešam ir labā burve ar samtainu balsi.

Ja arī tu vēlies redzēt labi bez brillēm, ieskaties: http://www.atjaunoredzipats.lv

 
 

Ķelmēnu rupjmaize

Pirms gada pamanīju, ka Ķelmēnu maizi vairs nerotā bioloģiskās sertifikācijas simbols. Jautāju saimniekam Jurim Paulovičam, kāpēc tā. Juris nopūtās un teica: «Eh, tas zaļums man izmaksāja 14 tūkstošus latu!» Jā, tieši tik gadā izmaksā sertificētais cukurs, kas nepieciešams raudzēšanas procesa nodrošināšanai. Taču rudzus Juris un kaimiņu zemnieki joprojām audzē, neizmantojot pesticīdus un minerālmēslus. Tādēļ pavisam droši varu ieteikt gardo rupjmaizi un saldskābmaizi.

 
 

Veselīgi brūns bez riska

Sauļoties solārijā nav veselīgi, turklāt šī cepināšanās padziļina krunkas, smērēties ar nesertificētiem mākslīgā iedeguma krēmiem arī nav droši, jo izpētīts, ka ķīmiskās piedevas bojā aknas. Ekoloģiskās kosmētikas ražotājs «ORGANIX COSMETIX» (Šveice) piedāvā samērā ērti lietojamu mākslīgā iedeguma losjonu 250 ml iesaiņojumā. Par brūnumu gādā no cukurniedrēm iegūtais DHA, par ādas svaigumu – sertificēta olīvu un džodžobas eļļa, kā arī alvejas sula un šī sviests. Ja pēcpusdienā, pošoties uz pasākumu, uzklāsi šo krēmu, jau vakarā acīgākie apbrīnos tavu glīto sejas un dekoltē toni. Labs krēms bez specifiska smārda, tikai nepiemirsti nekavējoties nomazgāt rokas! «Ecocert» sertifikāts. Nopērkams «RIMI» dižveikalos, ekoveikalos un tīmeklī.

 
 

Spodrības ekoproduktu līnija

Septembra sākumā uzņēmums «Spodrība» pārdošanā laida Baltijā pirmo ekoloģisko mazgāšanas un tīrīšanas produktu līniju «ECO SEAL FOR NATURE», kurā ietilpst deviņi dažādi mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļi: ECO veļai, universāls, ECO krāsainai veļai, ECO melnai veļai, ECO balzams trauku mazgāšanai, ECO universāls, ECO vannas istabai, ECO grīdu mazgāšanai, ECO tualetes podu tīrīšanai un ECO krēmziepes. Sastādot jauno produktu receptes, ķīmiķi vadījās pēc ES ekomarķējuma «Ecoflower» izvirzītajiem kritērijiem un cer, ka drīzumā izies stingro sertifikācijas procedūru.

Es izmēģināju universālo veļas mazgāšanas līdzekli: ļoti labs, bez krāsas, bez smakas vai smaržas, turklāt teicami mazgā. Ļoti patīk izsmidzināmais līdzeklis vannas istabai: lieliski notīra izlietnes, podu, arī plīts virsmu, turklāt to nevajag daudz. Trauku mazgājamā līdzekļa efektivitāti apliecina tas, ka pārliecināts «Fairy» cienītājs šo beidzot atzina par labu alternatīvu. Es trauku mazgāšanas līdzekļus lietoju reti, tāpēc nevaru spriest. Pie viena gribu pateikt, ka senais mazgāšanas līdzeklis «Kastanis» nu tiek ražots bez specifiskās smakas, tādēļ to atkal izmantoju zīda un kašmira izstrādājumu mazgāšanai ar rokām. Pēc tam arī ienadži ir tīri un rokas gatavas manikīram. Man vairs nav neviena iemesla pirkt citās zemēs ražotus mazgāšanas līdzekļus. •