Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Zaļie pirkumi un misēkļi


Saprotot, ka 2011. gads neglābjami tuvojas beigām, nolēmu paanalizēt, kuri no zaļajiem pirkumiem, ko esmu ieteikusi citiem, arī pēc vairāku mēnešu lietošanas man patīk, kuri ne.


Dažādas preces uz savas ādas izmēģina Anitra Tooma

Panna

Lielveikali

Visnelāgāk jūtos par to, ka janvārī ieteicu nepiedegošo pannu «KIOTO» ar jauno, nekaitīgo pretpiedegšanas pārklājumu. Pēc trīs mēnešu lietošanas panna savas labās īpašības zaudēja, kaut cepu vien pāris reižu nedēļā, turklāt kopu to uzmanīgi, vienmēr atdzesēju pirms mazgāšanas un ar metāla rīkiem neskrāpēju. Oktobrī pēdējo reizi mēģināju cept dārzeņus, tad atmiekšķēju biezo piedeguma kārtu un iebāzu pannu tālajā plauktā. Tagad turpinu gatavot uz teflona pannām, ko par vienu santīmu dabūju lielveikalu akciju laikā.

 
 

Mūžīgie tomātiņi

Lielveikals

Pirms diviem mēnešiem iepazīstināju tevi ar saviem mūžīgajiem, parastajā lielveikalā pirktajiem ķiršu tomātiņiem, kas glabājas virtuvē uz galda kopš jūlija vidus. Varu ziņot, ka pa šo laiku nekas nav mainījies, tikai viens tomāts ir pilnībā mumificējies, pārējie izskatās tikpat krunkaini kā septembrī.

 
 

«Dr. Hauschka» acu krēms pret alerģiju

«Biotēka»

Ja domā, ka man vienmēr viss iet kā pa diedziņu, tu gaužām maldies. Dažreiz arī es riktīgi iegrābjos. Pēcāk mierinu sevi ar domu – ja man nebūtu tā misējies, nevarētu tev pastāstīt. Atzīšos, ka ik pa laikam iegriežos «Drogās», kur šovasar nopirku nebūt ne lētu acu krēmu. Un kopš tā brīža mana dzīve pārvērtās par miglainu elli. Pēc krēma uzklāšanas acis un āda ap tām sāka niezēt, berzējot smērs iekļuva acīs, – dzīvesbiedrs pat sabijās, jo laikam izskatījos īpaši pabaisi. Un kā nu ne, ja acu baltumi bija kļuvuši sarkani. Kasījos vēl dažas dienas, tad iegriezos «Biotēkā». Izstāstīju pārdevējai savu bēdu, un viņa man ieteica pamēģināt «Dr. Hauschka» acu krēmu jutīgām acīm. Izmēģināju – un biju glābta momentā! Protams, krēmu uzreiz nopirku, un nemaz nebija žēl 18 latu. Tagad manā zaļajā kolekcijā ir divi acu krēmi, kurus drosmīgākajiem piedāvāju izmēģināt: no kura acis kniesīs, no kura – ne. Katrā auditorijā atrodas 3–4 drosminieki, kas ir ar mieru iesaistīties eksperimentā, un parasti viens cilvēks atzīst, ka stūra veikalā pirktais krēms izraisa niezi. Bet – lai pierādītu to oficiāli, parastam pircējam, kāda esmu arī es, rokas par īsu.

 
 

Pudeļu glāzes

«Buteljons»

Miera iela Rīgā veidojas par savdabīgu zaļo ielu: te ir mītnes vieta gan bioloģisko produktu izplatītājiem «Dabas dobe», gan istabas augu maiņas punktam «Mājas svētība». Un turpat, Miera ielā 10, «Buteljons» – Kristīnes Beņķes izsapņots un Sorosa fonda piestutēts stilīgs veikaliņš, kur nākamo dzīvi dod pudelēm. Manas mīlules tagad ir pudeļglāzes. Vispirms uzdāvināju meitai trīs – sajūsma bija neviltota; tad kopā ar kolēģi Ilzi devāmies pakaļ viņas dzimšanas dienas glāzēm – Ilze bija priecīga. Arī es, pēc garām pārrunām ar sevi par to, vai man tiešām vajag vēl kādu glāzi, vienu tomēr nopirku un tagad no tās dzeru gan iecienīto kokteili, gan tīru ūdeni. «Buteljonā» no pudelēm iemanījušies izgatavot arī svečturīšus, šķīvjus, lampas un pat pulksteņus. Ikviens var aiznest Kristīnei Beņķei kādu skaistu pudeli. Visfeinākās esot zilās... Un galu galā – cik tad ilgi var glabāt mājās pudeļu kolekciju nenoskārstai vajadzībai?