Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemta 1 atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Vīna pudeļu mēbeles

Riharda Vidzicka ideja un izpildījums

No vīna pudelēm un glīti apdarītiem koka dēļiem var izveidot viegli variējamas, neparastas un praktiskas mēbeles – plauktus, naktsskapīšus, galdiņus u.c. –, kas neprasa lielus materiālu ieguldījumus. Ideja pavisam vienkārša – galvenais, lai pudeles būtu vienāda izmēra un formas. Ar plata diametra koka vai metāla urbi izurbj dēļa stūros vienādus caurumus un uzmauc to uz pudeles kakliņiem. Tālāk ļauj vaļu fantāzijai!

 
 

Romantiska lampa

Ideja: http://pau08.tumblr.com

Darbarīki un izejmateriāli: flīžu urbis, spuldzīšu virtene (ne vairāk kā 50), aizsargbrilles, cimdi, līmlente. Bet visa sākums ir skaistas vīna pudeles izvēle. Caurumu, pa kuru lampiņas jāstūķē pudelē, urbj pie pudeles apakšmalas. Vispirms šo vietu aplīmē ar līmlenti. Uzvelc aizsargbrilles un cimdus, jo, lēnītiņām urbjot, lec mazas stikla skaidiņas. Steiga šeit ir lieka, cauruma urbšana ilgst apmēram 20 minūtes (vietējā stiklinieku darbnīcā šādu caurumu var izurbt arī speciālists). Kad caurums izurbts, caur to sabāž pudelē spuldzīšu virteni. Pudeli var izgreznot arī ar dažādiem dekoriem vai apgleznot.

 
 

Vannasistabas paklājiņš no vīna pudeļu korķiem

Ideja: http://www.craftynest.com

Korķis ir videi draudzīgs, ilglietojams un ūdens izturīgs materiāls, ko var izmantot neskaitāmos radošos un praktiskos veidos, piemēram, pagatavot vannasistabas paklājiņu. Tā pagatavošanai vajadzēs: pamatīgus vīna pudeļu korķu krājumus, karstās līmes pistoli, neslīdošu gumijas paklāju pamatnei (labi noderēs vannasistabas vecais gumijas kājslauķis), asu nazi un dēlīti, uz kura griezt korķus. Katru korķi pārgriež vertikāli uz pusēm un, cieši rindojot, ar karsto līmi pielīmē pie pamata. Ja griežot korķis ir sarobots, to var pieslīpēt ar smilšpapīru. •