Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
Foto: Vilnis Skuja.
Foto: Vilnis Skuja.
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemta 1 atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

 

Te nu tas ir – šā gada pēdējais žurnāla numurs. Traks gads tuvojas noslēgumam... Jau gadu mijā, kad baudījām Vides ministrijas uzticību, kļūstot par vienu no tiem četriem vides medijiem, kam Vides aizsardzības fonds atlicināja nelielu finansējumu, sapratām, ka jāšķiras no vairākiem kolēģiem, jāsamazina žurnāla lappušu un izdošanas reižu skaits. Pirms Jāņiem «Vides Vēstu» pamatlicējs Ģirts Strazdiņš nolēma kļūt par Latvijas Dabas fonda direktoru. Nomainījām biroju pret mazāku. Bet es ceru, ka tu nemaz nemanīji šīs mums pašiem tik sāpīgās pārmaiņas.

Es pateicos visiem, kas dāvināja mums gan bildes, gan rakstus! Par spīti grūtiem laikiem, galvenā problēma bija – kā ievietot žurnālā visus materiālus, nevis kur tos ņemt. Šis numurs ir unikāls ar to, ka pēdējā brīdī izlēmām atlikt jau publicēšanai sagatavotos aprakstus par skaistajām vietām Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā un Igaunijas pierobežā, jo publicists Dainis Īvāns atsūtīja rakstu par to, kāpēc Vestienas aizsargājamo ainavu apvidus ir briesmās. Bet vides ministrs Raimonds Vējonis pāris stundu pirms intervijas lūdza to atlikt uz vēlāku laiku – cīņas ap valsts budžetu pašlaik esot tik saspringtas, ka neesot ne laika rimti runāties, ne lielas skaidrības par nākamo gadu.

Tomēr šis bija lielisks gads! – Gatavojot materiālus, ceļojām pa Latviju un satikām izcilus cilvēkus, īstus dabas un vides aizsardzības meistarus! Joprojām ik pa laikam sazinos gan ar Velgu Vītolu, gan Uģi Bergmani, gan Juri Ozoliņu. Šajā numurā saruna ar Ingmāru Līdaku, – cilvēki jau bieži par mums, zaļajiem, smīkņā, parasti pie teikšanas tiek riktīgi pragmatiķi, bet Ingmārs šajās vēlēšanās no visiem zaļajiem un zemniekiem, kopā ņemtiem, ieguva vislielāko tautas atbalstu. Ir vērts nekauņām uzkliegt: «Aizver muti!» Ir vērts atteikties no ierastā dzīvesveida, no dzīvnieku sabiedrības un no brīva prāta, turklāt pie pilnas saprašanas esot, iet politikā mūsu visu dēļ. Jo arī mazas zaļas uzvaras ir nozīmīgas.

Politiskās vēlēšanas aizvadītas, klāt citas vēlēšanas – preses izdevumu abonēšanas laiks. Žurnālu «Vides Vēstis» vari abonēt mūsu mājaslapā – http://www.videsvestis.lv?abonesana, «Latvijas Pastā» – no 1. janvāra. Un zini, ka tieši tavs atbalsts mums dod sparu ar vardes neatlaidību kult to krējumu sviestā.

Gadu mijai tuvojoties, cilvēki biežāk aizdomājas par laimi. Arī es... Man sirdī iekritusi atziņa: laimīgs nav tas, kam ir daudz, bet gan tas, kam pietiek. Mums šogad nebija daudz naudas, bet, rūpīgi pārskatot izdevumus, mums pietika. Ir tāda laimīga pēcgarša... Mazliet pēc piparkūkām.

 

Anitra

P.S. Paldies Ilzei, Kristīnei, Anetei, Edgaram un Vilnim! Diez vai bez jums «Vides Vēstīm» šis gads būtu bijis tik veiksmīgs.