Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

Veļas mazgāšanas līdzeklis «L’Arbre Vert»

«Lavera» pašiedeguma krēms sejai

Augu lampa
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemta 1 atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Veļas mazgāšanas līdzeklis «L’Arbre Vert» ar uzpildi

Pēc vairāku gadu uzticīgas «Sodasan» lietošanas, nolēmu izmēģināt kādu citu šķidro mazgāšanas

līdzekli, piemēram, franču «L’Arbre Vert» (latviski – «Zaļais koks»). Ar mazgāšanas rezultātu esmu ļoti apmierināta – tas labi izmazgāja gan pieslaucīto virtuves dvieli, gan atbrīvoja no kodīgās smakas jauno segas pārvalku, turklāt, veļai žūstot, dzīvoklī izplatījās tīkama un dabīga smarža. Man pat šķiet, ka audumu košās krāsas kļuva vēl spilgtākas, bet, iespējams, tādu iespaidu radīja mana jaunā augu lampa. Šo ekoloģisko, no augu valsts izejvielām ražoto, nealerģisko mazgāšanas līdzekli izmēģināja arī citas kolēģes un atzina par ļoti labu. Vidēji cietā ūdenī var ļoti labi izmazgāt 4,5 kg vidēji netīras veļas par Ls 0,19. «L’Arbre Vert» produkciju var iegādāties veikalā ECOvvt; ja pasūtījums būs smagāks par 7 kg, to piegādās bez maksas. Ja vēlies preces aplūkot un ietaupīt piegādes izmaksas, tad vari iepirkties birojā Rīgā, Ganību dambī 7a (darbadienās no 9.00 – 17.00).

Vēl viens «zaļais» pluss šim produktam par to, ka vienreiz nopirkto pārstrādājamās plastmasas kanniņu var uzpildīt atkārtoti, nopērkot 2,5 l šā paša līdzekļa mīkstā iepakojumā. 3 litru iepakojuma cena – Ls 10,38. Uzpilde – 2,5 l tikai Ls 7,91. Internetveikals http://www.ecovvt.eu.

«Lavera» pašiedeguma krēms sejai «Summer Glow»

Tagad Latvijā var iegādāties arī «Lavera» – viena no pasaulē atzītākajiem dabiskās un organiskās kosmētikas zīmoliem – produkciju. Es nolēmu jau laikus izmēģināt dabīgu, ar BDIH sertifikātu rotātu pašiedeguma krēmu sejai. Mani gan mulsināja, ka rezultāts sagaidāms tikai pēc 4-5 dienām, taču, to gaidot, priecājos, ka apkārt nevēdī tā diezgan pretīgā parastajiem pašiedeguma krēmiem raksturīgā smaciņa. Izrādās, ka šā krēma solīto efektu dod dabiskā cukuru un kviešu formula. Katru rītu uzklāju uz sejas nedaudz krēma un nedēļas nogalē priecājos, ka tagad no mājas varu iziet, vien mazliet piepūderējusi degunu un uzzīmējusi acis, – nav jāsmērē tonālais krēms. Arī ādas tonis man patīk, mazliet baidījos, ka viendien pamodīšos burkāntonī, bet nekā. Vēl man patīk, ka krēms iepakots 30 g tūbiņā, tātad pietiks visai sezonai un nekas nebūs jāizmet.

Pieejami četri šo kosmētisko līdzekļu veidi – ar kliņģerītēm, alveju, mežrozītēm un piparmētru.

Ls 11,70 http://www.igreen.lv

Augu lampa

Kopš vien sevi atceros, esmu krāmējusies ar istabas augiem. Vasarās tie sazeļ labi lekni, bet ziemas pustumsā sāk nīkuļot un nereti pat aiziet bojā. Agrāk spīdināju uz tiem galda lampu ar dienasgaismas spuldzi, bet šogad tīmeklī nejauši atradu augu lampas! Vispirms ar projekta «Sensi Grow» vadītāju Jāni Dzirkēviču konsultējos tīmekļa vidē, sapratu, ka LED lampu cenu (aptuveni Ls 100) vēl nespēju novērtēt, bet nātrija lampu sarkanā gaisma varētu maldināt garāmgājējus. Iegādājos atstarojošu fluorescento spuldžu ietvaru četrām 36W spuldzēm un arī pašas spuldzes, kam esot fotosintēzi veicinoša gaisma. Tā kā pirkuma kopējā cena bija virs 30 latiem, pasūtījumu Rīgā piegādāja bez maksas. Tad atlika vien atrast kādu, kurš ieurbj griestos caurumu, iestiprina tur āķi un iekar lampu ķēdītē. Tagad man ir visspožākais logs Āgenskalnā! Amsterdamā bijušie smej, ka izskatās pēc marihuānas audzētavas. Izmērīju, ka 12 stundu laikā lampa patērē ap 2 kW enerģijas, bet 14 santīmu dienā savām puķītēm man nav žēl, šonedēļ pat viskaprīzākās nenometa nevienu lapu! Pēc pāris dienām sapratu, ka spožā gaisma žilbina acis, tāpēc nācās optikas veikalā sameklēt gaismu polarizējošas gaišas brilles, bet labā ziņa ir tā, ka ziemā tās ir pamatīgi nocenotas. Ziemassvētkos izlikšu uz lodžijas spožumiņiem rotātu egli, lai visiem prieks. Prātoju arī par zaļumu diedzēšanu. Ļoti iedvesmojoša lampa...

Kopējās izmaksas: Ls 30,80 par lampu + Ls 5 par āķi, ķēdīti un S-veida iekariņiem + Ls 11 par polarizējošām saulesbrillēm = Ls 55 (neskaitot papildu maksu par elektrību ~ Ls 4 mēnesī, gaismas aizbaidīto depresiju un prieku par koši ziedošajām puķēm).

http://www.sensigrow.lv