Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemtas 13 atsauksmes
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Slīteres vasara

Anitra Tooma;
autores foto


Šo vasaru pavadīju Slīteres nacionālajā parkā – šai savdabīgajā Noasa šķirstā, kur patvērušās daudzas retas sugas, kur Kolkasragā rudeņos pulcējas gājputni, kur Bažu purvā trompetē dzērves, īd riestojoši aļņi un sagaudojas vilku saimes. Kā cilvēki sadzīvo ar dabu, vai daba spēj vēl panest cilvēku mīlestību – uz šiem jautājumiem meklēju atbildes šovasar.Pirmo mēnesi Slīterē es, protams, tikai priecājos par dabu un baudīju jūru, sauli un vēju. Pēcāk nolēmu uzzināt, kāda ir vietējo vides inspektoru ikdiena.

Rīta agrumā kopā ar Slīteres NP direktora vietnieku Raitu Čakstiņu, vides inspektoru Helmutu Hofmani un diviem vācu ģeoloģijas studentiem Terēzi un Lenardu dodos uz Užavas dabas liegumu. Kopš 1. jūnija Slīteres NP vides inspektoru pārraudzībā ir ne tikai ierastā ĪADT, bet arī tik tālas vietas kā Užavas dabas liegums un Abavas senleja (skat. karti 11. lpp.). Užavas piekrastes apmeklētāji ir sevišķi labi piešāvušies aizlieguma zīmju noraušanā. Tad, aizbildinoties ar to, ka zīmju nebija, viņi iebrauc kāpu aizsargjoslā un jautri uzdzīvo, par ko liecina atkritumu dažādība. Todien Užavas mežos uzlikām desmit aizlieguma zīmes – katru 50 latu vērtu – bez lielām cerībām, ka nākamreiz tās atradīsim turpat.

Atbildība par Aizsargjoslu likuma pārkāpumiem pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 81. panta: mehāniskie transporta līdzekļi dabas parkā, suņi bez pavadas un uzpurņa, ugunskuri ārpus norādītām vietām – sods Ls 20-700; pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 57. panta: mehāniskie transporta līdzekļi aizsargjoslā vai pludmalē, ugunskuri, teltis ārpus norādītām vietām – sods Ls 20-1000. Sods par ceļa zīmju bojāšanu dažādās pašvaldībās atšķiras. •