Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

Pirms katra «Mammadaba Multi rīti» kino seansa mazos un lielos skatītājus sveic kāds dabas pārstāvis – rudenī kinoteātrī viesojās Cūkmens un Tērvetes Raganiņa.

Ikvienam ir iespēja piedalīties atraktīvās un izglītojošās nodarbībās. Šoreiz Latvijas Dabas muzeja eksperte stāsta par Latvijas dzīvniekiem.
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemta 1 atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Kino un dabas mīlestība

Inga Miķēna


«Mamma, tēti – ejam uz kino!» Ar šādu saucienu bērni no Rīgas un tuvākās apkārtnes nu jau kopš pērnā gada septembra katra mēneša pēdējās sestdienas rītā modina savus vecākus, aicinot doties uz «Mammadaba Multi rītu» kinoteātrī «Rīga».


Satikt sen aizmirstus un iepazīt jaunus multfilmu varoņus, pārvērst kino apmeklējumu aizraujošā piedzīvojumā, pirms seansa piedaloties dažādās atraktīvās nodarbībās, – šo iespēju dažādu vecumu bērniem un viņu vecākiem līdz pat jūnijam piedāvā AS «Latvijas valsts meži» sadarbībā ar Nacionālo kino centru un kinoteātri «Rīga».

Pagājušā gada rudenī mazos un lielos skatītājus pulcēja pirmie «Mammadaba Multi rīti», aicinot iemīļot dabu ar kino starpniecību. Pirms seansiem apmeklētājus sagaidīja jau iemīļoti personāži – Cūkmens, Tērvetes raganiņa un rūķi, Brīnumputns no Kalsnavas arborētuma. Savukārt pirms filmu studijas «Animācijas brigāde» multfilmu izlasēm bērni iesaistījās Latvijas brūnā lāča, mazā muzikanta Sienāzīša, Jāņtārpiņa un daudzu citu varoņu ekrāna dēkās, kā arī aizrautīgi sekoja līdzi Nila Skapāna radīto tēlu piedzīvojumiem.

Ļoti īpašs bija 27. decembra rīts – kinoteātrī «Rīga» viesojās dziedātājs Andris Ērglis. Viņš spēlēja klavieres, kopā ar skatītājiem dziedāja Ziemassvētku dziesmas, un ikvienam bija brīnišķīga iespēja atgriezties pagājušo svētku sajūtās un rast īsto noskaņu multfilmu skatīšanai. Drīz vien pēc kopīgās muzicēšanas zālē nodzisa gaismas un uz ekrāna atdzīvojās iemīļoto multenīšu varoņi. Jāpiebilst, ka šajā seansā daļa biļešu tika dāvinātas mazajiem skatītājiem no bērnu namiem un bērniem ar īpašām vajadzībām.

«Mammadaba Multi rīti» priecēja skatītājus arī šā gada pirmajos mēnešos, kad tika rādīta igauņu filmiņa par sunīti Loti un viņas ceļojumu uz Dienvidiem, kā arī vairākas sērijas par parka uzraugu Pērsiju un viņa draugiem – parka iemītniekiem – lapsu, zaķīšiem, pelītēm, āpsi un daudziem citiem.

3. klases skolniece Irina no Silakroga smaidot atklāja, ka kopā ar mammu ir cītīga «Multi rītu» apmeklētāja. Vaicāta par to, kā viņa saudzē dabu, Irina stāsta: «Mums skolā dabas zinībās māca par dzīvniekiem un putniem, stāsta arī par dabas kopšanu, piemēram, ka nedrīkst visur nomest papīrus. To arī ievērojam!» Meitenes mamma Tatjana bilst, ka uz «Multi rītiem» ceļu no Silakroga mēro jau kopš janvāra. «Mums ļoti patīk! Jo īpaši pie sirds gāja filmiņas par parka uzraugu Pērsiju. Ļoti sirsnīgi! Ģimenē gan šobrīd tā īpaši par dabas aizsardzību vēl nepiedomājam.»

Šogad mazā Irina un daudzi citi apmeklētāji pirms pirmajiem multfilmu seansiem varēja apskatīt un pat savām rokām aptaustīt bebru, bizamžurku, ezi un sesku no Latvijas Dabas muzeja, kā arī pavisam tuvu ieraudzīt biežāk sastopamos Latvijā dzīvojošos spārnotos draugus – strazdu, cielavu, zeltgalvīti, pūci un citus.

«Mammadaba Multi rīti» patiešām nav tikai vienkāršs kino seanss – tas ir izglītojošs pasākums visai ģimenei, iepazīstot un audzinot mīlestību pret dabu, jo bērnībā iemācītais pēcāk kļūst par pašsaprotamu pieradumu. Tam piekrīt arī AS «Latvijas valsts meži» valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks: «Esmu pārliecināts, ka kultūrai – arī labām filmām par dabu – ir cieša saistība ar to, kā bērni vēlāk uzvedas mežā.» Viņš uzskata, ka, nežēlīgu datorspēļu vietā izvēloties multfilmas par dabu, pieaugušie var būt droši par savu un savu bērnu nākotni. Kinoteātra «Rīga» nodaļas vadītāja Una Meiberga pauda prieku: ««Mammadaba Multi rīti» ir interesanti un saturīgi pavadīts laiks. Tā ir iespēja skaistai draudzībai starp kino «Rīga», bērniem un multfilmu veidotājiem.»

Vēl nekas nav nokavēts! Maija pēdējā sestdienā notiks «Mammadaba Multi rītu» īpašais – sezonas noslēguma – pasākums, kura veidotāji arī šoreiz sola saviem skatītājiem sagādāt daudzus patīkamus pārsteigumus un brīnišķīgas multfilmas. •