Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemta 1 atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Dabas vēstniecībā atplaucē smaidus

Anitra Tooma;
autores un Eduarda Timofejeva foto

Laikā, kas esam sastinguši bailēs par to, kāds būs šis gads, ko varēsim atļauties, no kā būs jāatsakās, ir patiess prieks atrast miera oāzi pašā Rīgas centrā, kur pāris stundās var gūt sirdsmieru. Dabas vēstniecība jeb Dabas vides estētikas studija atrodas Lāčplēša ielā 30, jaukā koka namiņā, un tur domubiedrus pulcē Diāna Timofejeva.

Jau gadus divdesmit Diāna strādā ar ideju, ka daba cilvēku harmonizē, un pašlaik Dabas vēstniecībā viņa piedāvā radošās nodarbības gan lieliem, gan maziem un ierāda gan krāsaino smilšu spēles un smaržu kompozīciju veidošanu, gan masāžu ar sēklām. Ar cilvēkiem strādā logopēds, fizioterapeits, sociālais pedagogs un psihologs. Tas izskatās pēc mierīgas spēles, bet, kad pati esmu laidusi caur pirkstiem siltās smiltis, vilkusi bezgalības astoņniekus dažādu krāsu lēcās un graudos uz sarkana un zaļa auduma, jau pēc pusstundas piedzīvoju brīnumainas pārvērtības. Ja pirms tam nedēļas trīs jutos kā leduslaikmetu dvēselē ielaidusi, pēkšņi apjautu – es atkal varu pasmaidīt, gribu satikt draugus un ir atgriezusies pārliecība, ka dzīve, par spīti krīzei, tomēr ir skaista. Kas tad notika? It kā nekas, mēs tikai runājāmies...

Arī citi šeit pabijušie apliecina, ka pēc nodarbībām jūtas daudz labāk – atgriežas spēks, enerģija un ilgstoši saglabājas harmonijas sajūta. Redzamākā izpausme – sejā parādās negaistošs smaids.

Dabas vēstniecībā nodarbības notiek vairākos līmeņos:

  • dabas rotaļas;
  • dabas materiālu kompozīcija;
  • dabas mākslas terapija.

 

Lai sadzirdētu savas sirds balsi, nepieciešams tikai klusums... Sirds ir radoša un gudra.

http://www.dabasvestnieciba.lv •