Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Veselībai nekaitīgu dezodorantu bagātība – «Biotēkā»!


Sintētiskie alumīnija-hlora savienojumi, kurus mūsdienās parasti izmanto antiperspirantos, nenoliedzami ir efektīvi – kā nu ne, ja tie bloķē sviedru dziedzerus, tādējādi aizturot normālu svīšanas procesu. Taču nu pētnieki konstatējuši, ka šie savienojumi spēj iekļūt pat smadzeņu un nervu šūnās un izraisīt Alcheimera slimību. Tādēļ aizvien biežāk gan pircēji, gan ražotāji lūko pēc tikpat efektīvas, bet veselīgākas alternatīvas.


Kā jau tas bieži gadās, viss jaunais ir labi aizmirsts vecais. Vēsturiskas liecības par to, ka dabīgi kristāliskie alauni izmantoti nepatīkamo aromātu novēršanai, saglabājušies vēl no senās Ķīnas un Ēģiptes laikiem. Šie kristāli kā tīra un nekaitīga izvēle populāri arī mūsdienās – sertificētas dabīgās kosmētikas dezodorantos. Alauna kristāli dabiski, bez antibakteriālu vielu palīdzības ierobežo baktēriju attīstību, radot tām nelabvēlīgu vidi, – nav baktēriju, nav sviedru smakas! Tajā pašā laikā kristāli ir inerti, nekairina ādu, un to molekulas neiekļūst ķermeņa šūnās. Alauna kristāli neaizsprosto ādas poras, ļaujot ķermenim dabiski elpot. Ko te piebilst – lielisks paņēmiens, kā nodrošināt ilgstošu svaiguma sajūtu, neliekot ķermenim izsvīsto atkritumu vietā uzņemt jaunus!

Tīrs kristāls – un nekā vairāk! Šis «Urtekram» dezodorants vispirms jāsamitrina ūdenī, un tad to var lietot gan padusēm, gan pēdām. Ārkārtīgi ekonomisks – no visiem dezodorantiem šis kalpos visilgāk.

Uz kristālu bāzes veidotie «Urtekram» dezodoranti ar rullīti un «Sante» izsmidzināmais dezodorants īpaši patiks cilvēkiem ar jutīgu ādu. Tie ir sevišķi maigi, nesatur alkoholu, bez smaržas vai ar dabīgu augu ekstraktu aromātu. Dezodoranti nav lipīgi, ātri absorbējas, neatstājot baltus traipus uz ādas vai apģērba.

Dabisku un nekaitīgu aizsardzību var nodrošināt arī augu ekstrakti ar savelkošu un sviedru aromātu neitralizējošu iedarbību. Uz šādu darbības principu balstīts firmas «Logona» izsmidzināmais dezodorants ar svaigu dzērveņu un piparmētru smaržu «Nordic» un dezodorants-rullītis ar austrumnieciski piesātināto pačūlijas, jasmīna un apelsīnu aromātu «Oriental», kā arī dezodoranti vīriešiem.

«Florame» «Homme for Man» rullīša dezodorantā pretsviedru iedarbību nodrošina cukurniedru ekstrakts un palmrozes ēteriskā eļļa. Ciedra un argānijas eļļa nodrošina neuzbāzīgu, vīrišķīgu aromātu un svaiguma sajūtu visas dienas garumā. Nesatur alkoholu.

«Jāsön» «Naturally Fresh for Men» zīmulīša veida dezodorantam patīkamu, ādai saudzīgu tekstūru piešķir kukurūzas ciete. Zaļās tējas ekstrakts nodrošina ilgstošu svaiguma sajūtu. Bez smaržas, nesatur alkoholu un propilēnglikolu.

«Sante» «Homme» izsmidzināmais dezodorants ar baltās tējas, burvjlazdas, alvejas ekstraktu un augu ēteriskajām eļļām neitralizē sviedru aromātu un nodrošina seksīgu, svaigu smaržu, nekairinot ādu.

Piebildīsim, ka visi izsmidzināmie dezodoranti darbojas ar ozona slānim draudzīgiem sūknīšiem, nevis freonu.

«Biotēku» adreses: Cēsu ielā 12, Slokas ielā 12, Šķūņu ielā 12/14 un i/c «Sky& More», Duntes ielā 19a. http://www.bioteka.lv •