Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!

 

Atsauksmes, kas saņemtas par rakstu
Ķīnas mozaīka

Pievienot jaunu atsauksmi


Nosūtījis: Māris Puķītis
pirmdiena, 2008. gada 24. novembrī 12:43:38

Cik man zināms, Šablovskis ir kristietis (atšķirībā no manis). Varbūt tāpēc viņā ir daudz piedošanas un spēja daudz nedomāt par Ķīnas fašistiski komunistiskā režīma nelietībām, tajā skaitā, arī varai nepakļāvīgu kristiešu vajāšanām. Šajā valstī katoļu garīdzniekus ieceļ nevis Vatikāns, bet Komunistiskā partija - īstie priesteri darbojas pagrīdē.

Ja nu tas viss izskatās pēc stereotipiskas muldēšanas, pievienoju šo skumjo stāstu par kādu ķīniešu sievieti.

Mao Hengfeng 1988. gadā atteicās aborta ceļā pārtraukt savu otro grūtniecību. Viņas nostāja bija pretrunā Ķīnas ģimenes plānošanas politikai.

Tā kā sieviete atteicās veikt abortu, viņu ieslodzīja psihiatriskajā slimnīcā. Bērnu Mao tomēr laida pasaulē. Dzemdības un pēc tam bērnam veltītais laiks prasīja 16 dienas. Viņa strādāja ziepju fabrikā, kas par darba kavējumu sievieti atlaida.

Sieviete petīcijā valdībai pieprasīja kompensāciju par šo atlaišanu, turklāt Mao no darbavietas izdzina, lietojot vardarbību. Viņa tiesājās, bet tiesvedības laikā atkal palika stāvoklī. Tiesnesis lika saprast, ka varētu būt viņai labvēlīgs, ja vien sieviete šoreiz veiks abortu. Baidīdamās par ģimeni, Mao to izdarīja, bet tiesa lēma par labu fabrikai.

Zaudējusi darbu, piespiesta veikt abortu, Mao rakstīja petīcijas amatpersonām, protestēja pret savu atlaišanu un ģimenes plānošanas politiku.

Par atbildi viņu trīs reizes ieslodzīja psihiatriskajā slimnīcā (pazīstama PSRS režīma prakse), vairākkārt apcietināja un uz pusotru gadu ieslodzīja pāraudzināšanas un darba nometnē.

2006. gada pirmajā pusē Mao bija divreiz apcietināta. Šā apcietinājuma laikā viņa salauza divas galda lampas un citus priekšmetus, par ko notiesāta uz divarpus gadiem. Cietumā pazemojumi turpinās.

Ar sasietām rokām un kājām viņa ir pakarināta aiz vidukļa, ir sista un žņaugta. Cietuma apstākļi ir šausminoši. Mao ir grūtības staigāt, viņa cieš no sāpēm mugurā un locītavās, ir augsts asinsspiediens. Kopš 2007. gada septembra viņai liegti ģimenes apciemojumi.

2007. gada jūlijā un augustā Mao bija ieslodzīta vieninieka kamerā uz 70 dienām, pārkāpjot pat Ķīnas Cietumu likumu, kas šo termiņu ierobežo līdz 15 dienām.

Kāds teiks - nav ko vairoties kā trušiem. Vai to teiks arī tie, kas dosies Ziemassvētkos uz baznīcu? Un bija jau arī apdauzīti rietumnieki, kas sajūsminājās par Staļina impērijas izaugsmi un Hitlera Vāciju (Knuts Hamsuns Norvēģijā, piemēram, simpatizēja nacistiem. Nāves nometnes viņiem nerādīja, tāpat kā šie latviešu ceļotāji neredzēja, kā politiski nevēlamajiem cilvēkiem izgriež tirdzniecībai viņu orgānus. Neticas? Nu, arī Rietumos ilgi neticējās, ka holokausts ir īstenība. Un arī par Gulagu pat mūsdienās daudziem negribas dzirdēt.