Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemtas 6 atsauksmes
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

 

Dokumentālais seriāls «Cilvēka ķermenis»
Dokumentāla filma; DVD

«BBC»; izplatītājs SIA «ACMEFILM»

Droši vien lielākā daļa skatītāju, kas redzējuši filmu «Iekšējā telpa», bija sajūsmināti par Stīvena Spīlberga fantāziju – aizsūtīt savu varoni neticamā ceļojumā cilvēka ķermeņa iekšienē. Tagad doties šādā ceļojumā varat arī jūs! Dokumentālais seriāls «Cilvēka ķermenis» ir ļoti neparasts un aizraujošs stāsts par to, kā funkcionē cilvēka organisms, kā mijiedarbojas tā pamatsistēmas un orgāni. Unikālās filmēšanas tehnoloģijas ar miniatūrām kamerām, kas ievadītas cilvēka ķermenī, un speciāli izstrādātas datorgrafikas izmantošana ļauj no iekšpuses izsekot cilvēka organisma norisēm un tā attīstībai.

DVD 1
«Dzīves vēsture»
«Parastais brīnums»

DVD 2
«Pirmie soļi»
«Dzimumnobriešanas periods»

DVD 3
«Cilvēka smadzenes»
«Gadi iet»

DVD 4
«Nāves noslēpums»
«Stāsts par seriāla veidošanu»

 

Vladimirs Agafoničevs
«Dzīvniekterapija. Mūsu zāles – ūsas, ķepas un aste»

Izdevniecība «Tapals»; 2008

Daudzās mājās mīt kāds cilvēka mīlulis un labākais draugs – suns, kaķis, trusis vai kāmītis. Un daudzi droši vien ir dzirdējuši vai lasījuši, ka mājdzīvnieki ne tikai izklaidē un nomierina savus saimniekus, bet ir arī kā ārsti, kā zāles stresa un slimību pārņemtajiem cilvēkiem. Visbiežāk cilvēki par nomierinošu uzskata kaķa murrāšanu, taču pēdējos gados ik pa laikam tiek rakstīts arī par zirgu izmantošanu ārstniecībā – par reitterapiju.

Veterinārārsts Vladimirs Agafoničevs savā grāmatā stāsta gan par suņiem, delfīniem, zivtiņām un putniem, gan par čūskām un kukaiņiem. Izrādās, mūsdienās dzīvnieku iedarbību uz cilvēku un viņa veselību pēta dažādi institūti, notiek starptautiskas konferences un semināri, kas veltīti ārstniecības metodikai. Grāmata sniedz ne tikai ieskatu dzīvniekterapijas vēsturē un vispārējos principos, bet tajā var atrast arī leģendas, ticējumus un jautrus pastāstus par mūsu mīluļiem. Piemēram, kaķim esot piecpadsmit prasības savam saimniekam, no kurām katra trešā skan: «Baro mani regulāri!» Starp citu, restorānā «Bluebird», kas atrodas Londonas pašā centrā, savam mīlulim sunim varat pasūtīt ne tikai zupu un hamburgeru, – speciālā suņu ēdienkartē var atrast arī jēra gaļas kotleti ar dārzeņu sautējumu un makaronus ar bekonu...

Katrā ziņā – V. Agafoničeva grāmatā apvienota noderīga informācija ar patīkamu izklaidi, ļaujot ieskatīties dzīvnieku paradumos, piedzīvojumos un nesavtīgajā palīdzībā un mīlestībā pret cilvēku.

 

«Pieredze augu aizsardzībā bioloģiskajos laukos»

Valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūts; 2008

Šo grāmatu par velti paņēmu dārzkopības preču veikalā «Agrimatco» Tīraines ielā Rīgā. Priekuļos praktizējošie zinātnieki un pazīstamais skuju preparātu cildinātājs Māris Daugavietis uzskatāmi vēsta, kā sekmīgi izmantot dabiskus preparātus augu aizsardzībā, bet neslēpj, kādos gadījumos šo līdzekļu lietošana nedeva nekādu labumu.

 

 

 

 

«Dabiskā skaistumkopšana»

«Lauku Avīzes» tematiskais izdevums; 2008

«Nav viegli saglabāt glītu vaigu un slaidu vidukli, visu dienu pavadot pie datora, kad vienīgā pastaiga ir pa piedūmotu lielpilsētas ielu. Taču to var lieliski kompensēt brīvdienās – ar garām pastaigām pa jūras krastu, pirtiņu un saldu miegu. Maini dzīves ieradumus – ej gulēt pirms pusnakts un mosties līdz ar saullēktu. Tā ne tikai ietaupīsi elektrību, bet arī vairāk paveiksi. Saka jau, ka skaistums prasa upurus... Hmm, nespēju iedomāties, kādus? Būt laimīgam, ēst veselīgi un elpot svaigu gaisu? Kāpēc lēkmjveidīgi badoties, ja liesi un sabalansēti var ēst ikdienā; var doties uz darbu ar kājām un gūt no dzīves prieku atpūšoties, nevis paņemt klāt vēl vienu darbu, lai tikai varētu stresu kompensēt, bezjēdzīgi iepērkoties? Seja atklāj mūsu sajūtas, tā atspoguļo to, kā raugāmies uz pasauli. Turklāt sejas kopšana nav māksla. Drīzāk tā atgādina rokdarbus, kuru veikšanai nepieciešama disciplinētība, pamatīgums un regularitāte.»

«Vides Vēstu» lasītājiem šis rakstības stils jau ir pazīstams. Zaļā dzīvesstila žurnāla galvenā redaktore Anitra Tooma šoreiz stāsta par tā saukto paštaisīto skaistumu, jo katrs pats sevi var lieliski aprūpēt, izmantojot visu, ko daba sniedz. Taču mēs lielākoties esam slinki to ar pateicību pieņemt.

 

Latviešu-ķīniešu sarunvalodas vārdnīca

Izdevniecība «RaKa»; 2008

Izdevniecībā «RaKa» klajā nākusi vēsturiski pirmā un pagaidām vienīgā latviešu-ķīniešu sarunvalodas vārdnīca. To sakārtojis Pēteris Pildegovičs, pateicoties kuram LU Moderno valodu fakultātē Āzijas studiju nodaļā ik gadu ķīniešu valodas studijas uzsāk 70 studenti. Rīga kļuvusi par lielāko ķīniešu valodas apguves centru Baltijā.

Izdotā grāmatiņa būs labs palīgs ceļotājiem un uzņēmējiem, kuru maršrutā paredzēta Ķīna, Taivāna vai Singapūra. Grāmatas 325 lappusēs atradīsit visu ikdienas sarunas minimumu. Drīzumā plānots izdot arī lielo ķīniešu valodas vārdnīcu P. Pildegoviča sakārtojumā.