Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
Foto: Andris Zaļkalns
Foto: Andris Zaļkalns
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemta 1 atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

 

Traks sausums bija jūnijā! Pārnākot no meža dzēšanas, drēbes bija piesūkušās ar tik spīvu dūmu smaku, ka jāieliek maisā un cieši jāaizsien gals. Mazgāt nav jēgas, jo vēl dienām ilgi būs jāuzpasē zemdegas. Miera nav – sapņos visu nakti vēl plosās ugunsgrēks... Bet pilsētnieki gavilē: ak, cik jauki, saule un zila debess! Kuru gan interesē, ka laukos lietu gaida kā pestīšanu. Kuru interesē, ka zemnieks saņem vien desmito tiesu no produkta cenas pārtikas veikalā. Pilsētās sastrēgumi nemitējas, bet lauku ceļi ir tukši – degviela dārga, un bez lielas vajadzības neviens vairs auto nedarbina. Divas pasaules – pilsētas tērētāju un lauku ražotāju. Kurp ej, Latvija? Uz šo jautājumu meklējām atbildes šajā žurnāla numurā. Mūsu «detektīvi» Sallija Benfelde devās uz Piebalgu pie izcilākā zaļā zemnieka Gundara Dolmaņa, bet Arnis Šablovskis ieskatījās acīs Latgalei. Rudenī taču tautai dos apspriest Latvijas attīstības plānu līdz 2030. gadam. Interesanti, kurš šo zemi kučierēs tālāk? Tērētāji vai radītāji?

Olimpiskās spēles Pekinā vēl tikai būs, taču emocijas pasaulē uzbangojušas pamatīgi. Naivākie aicina: «Boikotē Ķīnas preces!» Ha, kurš tad to darīs? Labāk šodien nopirkt krāmu par mazu naudu, nekā izvēlēties mantu, kas radīta ar sirdi un dvēseli, vai kaut ko derīgu pagatavot pašam savām rokām. Biju Ikšķilē uz kolekcionāru saietu. Staigāju starp mantu rindām, pētīju zobenus, purva rāvas sagrauztus automātus, ordeņus, monētas, porcelānu, sudraba galda rīkus, vecas mēbeles, darba rīkus un prātoju, vai pēc gadiem 50-100 kādam mūsdienu mantas šķitīs kas vērtīgs. Visa tik daudz, bet nekā paliekoša...

Bet nu klāt Vislatvijas atvaļinājumu laiks – baudi atpūtu Latvijas laukos, ceļo ar garšu, mazgā seju rīta rasā! Vasara paies ātri. Arī mēs dodamies atvaļinājumā. Tiksimies jau septembrī!

 

Anitra