Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!

 

Atsauksmes, kas saņemtas par rakstu
Kādi sārņi nāks no stikla vates rūpnīcas?

Pievienot jaunu atsauksmi


Nosūtījis: AndisV
otrdiena, 2008. gada 17. jūnijs 14:35:41

"Nobeigumā es tomēr gribētu teikt: vadoties pēc viena no ilgtspējīgas attīstības pamatprincipiem – piesardzības principa, bez ārkārtējas nepieciešamības nedrīkst palielināt gaisa piesārņojumu cilvēku apdzīvotā (turklāt blīvi apdzīvotā) vietā – pilsētā. Tas nekas, ka viss atbildīs likumdošanai un normatīvajiem aktiem! Kāpēc, plānojot šīs rūpnīcas atrašanās vietu, nevarētu izvēlēties teritoriju kādus 2 km aiz pilsētas?"

Augšminētai pieejai ir vairākas pretrunas. 1. Ja gaisa kvalitātes modelēšana tiek uztaisīta ļoti detalizēti, tad rūpnīcas ietekmi (1 mikrograma) apmērā var konstatēt ļoti lielos attālumos līdz pat vairākiem desmitiem kilometru. Pielietojot piedāvāto pieeju ietekme uz iedzīvotājiem tomēr būs, līdz ar to pielietojot piesardzības principu arī desmi kilometru attālumā no pilsētas rūpnīcu būvēt nevar. Tieši, lai novērstu šādu pieeju, ka kāds sīkums var kaut ko ietekmēt ir izstrādāti gaisa kvalitātes mērķļielumi piesārņojošām vielām. Tādā veidā tiek noteikts, ka sabiedrība pieņem noteiktu piesārņojuma līmeni vidē, labi apzinoties, ka arī šāds piesārņojums var kaitēt kādai sabiedrības daļai, bet vienlaicīgi, tas tiek darīts, lai vispār kāda ražošana būtu iespējama.

2. Pieeja, ka rūpnīcas tiek būvētas jaunās vietās nozīmē iejaukšanos dabas procesos, tā vietā Rietumeiropā tiek praktizēta pieeja, ka jaunās vietās nekas netiek būvēts, tik ilgi kāmēr ir pieejamas brīvas vietasas, jau cilvēka degradētās teritorijās. Šajā gadījumā pilsētas rūpnieciskā zonā.


Nosūtījis: Māris
piektdiena, 2008. gada 13. jūnijs 15:23:29

Rūniecība ir jāattīsta, jāļauj ražot un vis kaut ko darīt (tik Latvijai no ražošanas diez via būs kāds labums), bet kapēc vajag to darīt pilsētā?

Lai to dara tālāk kaut kur - lai būvē ceļus, dzelzceļus, lai būvē veco lidlauku teritorijās, raķešbāzes un armijas bāzes Latvijā ir desmitiem - ar labiem ceļiem - nokļūšana pie poligoniem laba. Mēs taču paši dzīvojam un paši čakarējam sev veselību - kapēc mums tas ir jāļuj mūsu pilsētā - kāds labums Ogrēniešiem no ši projekta? Cik darbavietas cilvēkiem nāks klāt? 20 krāvējiem 3 operātoriem un vēl pāris administrācijas personām? Ogrei kompensācijā par šāda brīnuma būvi kaut kas būs? Puse no Ogres ir bez fekālās un lietus kanalizācijas tīkla. Centralizētā ūdensapgāde ir cik daudz cilvēkiem? Cik labi ir sataisīti ceļi? Tā pati Jaunogre - cik tad tur ir attīstīta infastruktūra? Un starpcitu - tas viss tiek būvēts Ikšķiles lauku teritorijā :) Vai Ikšķilei tas ir izdevīgi - protams, jo tur ikšķilieši nedzīvo :)) PAU jau izsniedz Ikšķile a ogrēnieši kā muļķīši visus sū.... elpos! Lai dzīvo lielie projekti :)


Nosūtījis: Toms
otrdiena, 2008. gada 3. jūnijs 2:09:28

Tad jau sanāk, ka nekur neko nedrīkst būvēt. OK. Nebūs blakus pilsētai, taču tad:

1) ir jābūvē papildus ceļi bojājot neskarto dabu un izmantojot nebūt ne nekaitīgos ceļu būves materiālus;

2) pa šiem ceļiem braukās mašīnas - pievedīs izejmateriālus, aizvedīs gatavo produkciju un katram darbiniekam arī kaut kā līdz rūpnīcai (kura it kā vajadzētu celt pēc iespējas tālāk no apdzīvotām vietām) jānokļūst.

Saskaitot kopā šos kaitējumus, domāju, ka kopējais kaitējums būtu lielāks nekā būvējot rūpnīcu vietā ar normālu infrastruktūru, kurā pie tam ir paredzētas industriālas būves.

Par to, ka kādam īpaši jūtīgam cilvēkam varētu kļūt sliktāk - bet varbūt kāds cilvēks bezdarbnieks uz izmisuma robežas tiks izglābts pateicoties jaunizveidotajai darba vietai.

Par ierosinājumu celt 2 km aiz pilsētas - arī tur dzīvo cilvēki un, ja pareizi saprotu no zīmējumiem - arī tagad jau neceļ pilsētā, bet kādu gabalu nost un kā jau teicu, vietā, kura ir paredzēta industriālajiem objektiem.

Neesmu nekādā veidā saistīts ar šo projektu, bet drusku kaitina, ka no vienas puses sakām, ka vajag piesaistīt investīcijas, attīstīt vietējo rūpniecību, stimulēt ekonomiku, taču tiklīdz kā kāds sāk kaut ko darīt tā "not in my back yard" - apm. "tikai ne man tuvumā!".