Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!

 

Atsauksmes, kas saņemtas par rakstu
Ieziepētā patiesība

Pievienot jaunu atsauksmi


Nosūtījis: Inese (wilx@ilva.lv)
ceturtdiena, 2008. gada 27. marts 11:21:24

Tik neprofesionāli uzrakstītu rakstu sen nebiju redzējusi. Ir ļoti daudz iebildumu pret šādi pasniegtu informāciju, jo tiešām vienkāršam patērētājam, izlasot šo rakstu, var veidoties absolūti nepareizs priekšstats par veikalos nopērkamo produktu lietošanas drošību.

Potenciāls alergēns ir JEBKURA lietota ķīmiska un arī DABISKA viela. Tas ir atkarīgs no cilvēka individuālajām organisma īpašībām.

Par krāsvielām- ziepju krāsas intensitāte nebūt nav atkarīga no pievienotās krāsvielas daudzuma- katrai krāsvielai ir sava specifiska krāsas intensitāte, tāpēc maldīgs ir uzskats, jo ziepes košākas, jo VAIRĀK krāsvielas ir pievienots.Šķidrajās ziepēs atbildīgs ražotājs pievieno PĀRTIKAS krāsvielas, tāpēc nenoliedzams ir fakts, ka mazgājoties ar kosmētikas produktiem, kuriem pievienota krāsviela, organismam netiek nodarīts kāds specifisks ļaunums, ja vienlaicīgi tieši tās pašas krāsvielas uzņemam IKDIENĀ PĀRTIKAS veidā!!!!

Par smaržām- visas alerģiskās sastāvdaļas ir jānorāda uz produkta etiķetes, tātad , ja uz etiķetes ir norādīts vārds Parfum, bez pievienotiem papildinājumiem, tas nozīmē, ka dotais produkts satur smaržvielu, bet tā NESATUR alerģiskas sastāvdaļas!!!!

Pērkot atbildīga ražotāja produkciju VAR ticēt tekstam uz etiķetes, jo šāds ražotājs uzsverot savas produkcijas pozitīvās īpašības, balstās uz produktā PIEVIENOTO vielu īpašībām.

Ādas antibakteriālais raksturojums asociējas ar nedaudz skābu pH(aptuveni 6,0). Ādai atrodoties pastāvīgā un ilgstošā kontaktā ar ziepēm, tās pH var sasniegt pat 7,8 - 8,5. Gribētu uzsvērt, ka "Ziepju gabaliņu"(arī tā ieteikto mājās gatavoto ziepju) pH būs sāmains, bet šķidro ziepju pH ir iespējams regulēt un tas tiešām ir ādai draudzīgs, ap jau minēto 6,0, tā nenoliedzami nodarot mazāku kaitējumu ādai.

Par triklozānu - rakstā uzrakstītais ir kārtējais nekompetences pierādījums- attiecīgā koncentrācijā, ievērojot noteikto kontakt laiku, tas nogalina visas baktērijas - un kas tie par KLONIEM neviens mikrobiologs tā īsti nesapratīs. Produktu lietošana, kuri satur triklozānu tiešām ir jāizvērtē, bet pilnīgi citu iemeslu dēļ.Ir vienkārši jāpārdomā vai IKDIENĀ mums ir nepieciešama šī antibakteriālā aizsardzība, jo tā mēs vienkārši pieradinām mikroorganismus pie antibakteriālajiem līdzekļiem, tā veicinot mikroorganismu rezistences (jeb pierašanas) veidošanos. Problēma radīsies, ja mājās ir infekciozs slimnieks, un tad varbūt tiešām BŪTU NEPIECIEŠAMA šāda veida līdzekļu lietošana, lai pasargātu apkārtējos,bet tad šis antibakteriālais preparāts vienkārši nedarbosies, jo mikroorganismi pie tā jau ikdienā būs pieraduši (var vilkt paralēles ar antibiotiku lietošanu).

Iesaku izlasīt un pievērst uzmanību Dainas komentāram, jo arī tā ir patiesība, kurai varu tikai pievienoties.

Tāpēc lūdzu žurnālisti izvērtējiet savus vārdus, ko pasniedzat auditorijai, nesiet atbildību par teikto vai rakstīto vārdu, jo tam ir nenovērtējams spēks, un ja neesiet kompetenti kādā jomā, tad varbūt šādu informāciju nepublicējiet, jo tomēr ir Latvijā speciālisti, kas nodarbojas ar šādu produktu izgatavošanu, regulāri apmeklē seminārus, izstādes, gan Latvijā, gan Eiropā, tāpēc ticiet -varbūt tomēr ir nedaudz izglītotāki šajā specifiskajā jomā kā kosmētikas produktu izstrāde un ticiet, viņi cenšas radīt pēc iespējas cilvēkiem un videi draudzīgākus produktus.Nosūtījis: Daina (dainaj3@inbox.lv)
ceturtdiena, 2008. gada 27. marts 11:12:44

Cilvēk, mīļais! Kādas muļķības Jūs rakstāt! Vislielākās muļķības ir par EDTA! EDTA(Etilēndiamīntetraetiķskābe) vienīgā funkcija kompozīcijā ir mīkstināt ūdeni, lai saistītu Ca un Mg jonus, kas atrodas ūdenī, jo citādi - tie ar ziepēm veido nešķīstošus savienojumus. Kā jūs sakāt - putotāji ziepēs(vismaz šķidrajās ziepēs) ir virsmas aktīvās vielas. Glicerīns neputo ne maigi, ne skarbi. Glicerīns, ja tas ir pievienots, veic ādu mīkstinošas funkcijas.

Vēl es gribētu piebilst, ka sevi cienoši ražotāji, veidojot ziepju kompozīcijas, ievēro visas Eiropas Savienībā noteiktās normas un prasības, kas attiecas uz higiēnas produktu ražošanu, un - ticiet man - tās ir ļoti striktas un virzītas uz to, lai patērētājs lietotu drošu produktuNosūtījis: bella
otrdiena, 2008. gada 25. marts 16:23:58

Varbūt varētu kādu izpēti par šampūniem?


Nosūtījis: anna (kamradze@gmail.com)
otrdiena, 2008. gada 18. marts 17:21:40

Zel ka nav ieklautas Madaras ziepes. Man jau liekas baigi forshās, tikai "roku"ziepes mazliet neparocīgas


Nosūtījis: ilze
pirmdiena, 2008. gada 10. marts 20:10:37

paldies par saiti uz ziepju izgatavošanas instrukcijām...vēl tikai palika atrast iespēju, ka uztaisīt sārmūdeni no pelniem :)


Nosūtījis: Vix
pirmdiena, 2008. gada 3. marts 17:34:43

shitada apkopojuma sen pietruka, ka realu pieradijumu un patiesibu par ziepem.paldies par rakstu.