Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemtas 3 atsauksmes
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Grāmatu apskats

Rokasgrāmata «Eiropas Savienības līdzfinansējuma piesaistīšana uzņēmuma attīstībai»

Kaspars Vingris, Inese Šubēvica, Anta Gailiša
SIA «Latconsul»; 2007

Jau vairāk nekā četrus gadus ikviens uzņēmējs Latvijā zina, kas ir «Eiropas nauda» un «Eiropas projekti». Gandrīz jebkurā uzņēmējdarbības jomā ir bijusi un turpinās iespēja piesaistīt papildu finanšu līdzekļus – uzrakstot projektu. Tā kā ES struktūrfondu jaunā plānošanas perioda finansējuma apgūšana lielākajā daļā nozaru sāksies tikai 2008. gadā, uzņēmējiem būtu īstais laiks aktīvi pievērsties projektu sagatavošanas procesam. Grāmatas mērķis ir palīdzēt uzņēmējiem saprast savas iespējas un īstenot tās ar ES projektu palīdzību. Šai grāmatā ir trīs daļas: vispārīgā, teorētiskā un praktiskā. Grāmatā aprakstītas visas Eiropas Savienības līdzfinansējuma iespējas visu nozaru uzņēmējiem, tomēr lielākā uzmanība pievērsta ražošanai, lauksaimniecībai, zivsaimniecībai, izglītībai un apmācībām.

Grāmata paredzēta:

  • maziem un vidējiem uzņēmējiem Latvijā;
  • jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem Latvijā, it īpaši lauku reģionos;
  • lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozaru pārstāvjiem;
  • citu nozaru pārstāvjiem.

Galvenās tēmas:

  • Eiropas Savienības finansējums Latvijā;
  • aktuālie projektu konkursi;
  • projektu pieteikumu sagatavošana, iesniegšana, īstenošana un finansējuma saņemšana.

Grāmatas cena: Ls 86 + PVN 18% (cenā iekļauta piegāde).

Interesēties biznesa konsultāciju un mācību centrā «LatConsul» Rīgā, Vaļņu ielā 18; tālr. 67216433; fakss 67216434; e-pasts latconsul@latconsul.lv; http://www.latconsul.lv

 

«Jaunmokas. Pils, dzimtas, cilvēki»

Veltījums Džordžam Armitstedam 160. gadadienā
SIA «Jaunmoku pils»; 2007

«Šī grāmata ir par to, kā Skaistais, Cēlais un Labais uzvar.» Tā grāmatas ievadā secina tās redaktors Arnis Šablovskis. Un tā tiešām ir: viena no skaistākajām pilīm Latvijā – Jaunmoku pils – ieguvusi ne tikai lielisku vizuālo veidolu, bet arī kļuvusi par tūrisma un kultūras objektu, kas ar katru gadu pulcē arvien vairāk cilvēku.

Un, šķiet, ka tāds bijis arī pils pēdējā īpašnieka Džordža Armitsteda nodoms – lai šis nams kalpotu ne tikai atpūtai, bet arī radošam darbam.

Angļu izcelsmes Rīgas goda pilsonis Dž. Armitsteds bija viens no tiem, kas palīdzēja Rīgai kļūt par lielpilsētu. Viņš bija Rīgas mērs no 1901. līdz 1912. gadam, un tieši šajā laikā Rīgā dzima jūgendstils, ko šodien apbrīno visa pasaule. Dž. Armitsteds pat atteicās no cara Nikolaja II 1910. gadā izteiktā priekšlikuma kļūt par Sanktpēterburgas pilsētas galvu.

Jaunmoku muiža rakstos pirmo reizi minēta jau1544. gadā kā Ordeņa vasaļa, Ordeņa mestra padomnieka Filipa fon der Brigena īpašums. Dž. Armitsteds Jaunmoku pili nopirka 1885. gadā. Un tā sākas šī grāmata – ar pirmajiem pils īpašniekiem, dzimtām un cilvēku darbiem līdz pat mūsdienām. Grāmata ir skaista. Pilnasinīgs tekstuālais materiāls kopā ar dažādu laiku fotogrāfijām, un mēs uzzinām faktiski visu.

Latvijā ir tāda vieta, kur ne tikai tūristiem brīnīties, bet arī latviešiem ar ko lepoties.

 

«Rūķis šķiro»

Izglītojoša grāmata bērniem par atkritumu šķirošanu un pārstrādi
Māksliniece Gundega Muzikante
«Jumava», «Latvijas Zaļais punkts»; 2007

«Palīgā!» iekliedzas Rūķis, atverot savas meža mājiņas durvis.

Bērns uz palīgā saucienu vienmēr reaģē. Viņš ir gatavs pieskriet, paskatīties, kas notiek, un darboties. Mazā grāmatiņa par atkritumiem, kas piesārņo mežu, uzrunā bērnu tieši un saprotami: paskat vien, kas te notiek, un tu, mazais, vari palīdzēt! Ticiet vai ne, bet bērns ļoti bieži grib palīdzēt, vajag tikai paskaidrot un ļaut viņam to darīt. Un, kas zina, galu galā mazais cilvēks izdarīs vēl vienu labu darbu – nokauninās pieaugušo, kurš vieglu roku nes mājās atkritumus no veikala un izmet pa automašīnas logu ietinamo papīru.

Grāmatiņa neapšaubāmi domāta bērniem, bet... nebūtu nemaz tik slikti, ja arī pieaugušais šad un tad tajā ielūkotos.

 

Sarmīte Radiņa
«Balts mēness ver adatā diegu»

Dzeja (2003-2006)
SIA «Madonas poligrāfists»; 2007

Mēness izbēris zvaigznes sniegā:
Tik aukstā naktī
Tik daudz dzirkstošas mīlestības
Man pie kājām.

Aizveru acis
Pietaupu mirkli
Neizgaismotām dienām.

Ziemas vakari vēl gari un tumši. Arī auksti. Ja gribas sasildīties, jālasa dzeja, jāklausās laba mūzika, tad arī pavasara gaidīšanas laiks pienāk nemanot. S. Radiņa piedāvā savu siltumu – dzeju un mūziku, jo šai grāmatiņai pievienots arī Ingrīdas Gailītes mūzikas disks. Tas viss nāk no dabas, no sirds, no gaiša un vērīga skatiena. Ja mūsdienu dzeja bieži vien apmulsina vai pat izbiedē ar savu nesaudzīgumu, tad šajā grāmatiņā tā nav. Te ir tīrība, un pat mīlestības sāpes runā gaiši un mierīgi, – tā tas notiek, un nav jau jēgas sevi plosīt, drīzāk – uzsmaidīt. Mīlošai sievietei vajadzīgi nevis ieroči, bet sirds siltums. Tad viņa drīkst arī palūgt: «Pieskati mani no sniega līdz sniegam.»

 

Sagatavoja Lelde Stumbre.