Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!

 

Atsauksmes, kas saņemtas par rakstu
Biodegvielas mucai spunde vaļā!

Pievienot jaunu atsauksmi


Nosūtījis: Māra
sestdiena, 2007. gada 8. decembris 16:10:27

Dedzinot malku, atmosfērā izdalās sērs.

Rodas skābais lietus, cieš skujukoki, jo lapas ataug jau nākamajā pavasarī, bet skujas tikai pēc 6 gadiem...Nosūtījis: Kukū
trešdiena, 2007. gada 5. decembris 21:40:00

Biodegviela jau pati par sevi nav ne laba ne slikta.

Beigu beigās tas pats ogleklis un ūdeņradis jau vien ir.

Svarīgi ir kā to iegūst un ko tad ar to dara.

Ja iegūst ar zemu mehanizācijas līmeni no cukurbietēm kā Brazīlijā un lej autobusos viss kārtībā. Jā kā ASV ar visu mehanizēti tad videi vēl sliktāk par naftu.

Galvenā vides problēma jau ir ka ir pārāk daudz autiņu.


Nosūtījis: Inga
trešdiena, 2007. gada 28. novembris 11:23:56

Piekrītu Atim par tropu mežu izciršanu un pārtikas sadārdzināšanos. Piem., Meksikā no šī gada sākuma ir ievērojami palielinājušās pārtika cenas un liela daļa cilvēku vairs nevar atļauties iegādāties galveno iztikas avotu, kas audzēta no kukurūzas, jo izdevīgāk ir no kukurūzas izspiest degvielu. Un nedomāju, ka Brazīlijā cukurniedru plantācijās strādājošie un pie tām dzīvojošie cilvēki ir sevišķi laimīgi, ņemot vērā to, ka viņiem tiek laba daļa no ķimikālijām, kas tiek izsmidzinātas no lidmašīnām virs plantācijām. Turklāt paradokss, ka nosusinot kūdras purvus, gaisā izdalās 10x vairāk CO2, nekā iegūstot dīzeli no naftas.

Turklāt, kāds sakars ir t.s. „Biodegvielai” ar „bio”? „Bio” izmanto bioloģiski audzētiem produktiem, kuru audzēšanā nav izmantoti ķīmiskie pesticīdi un minerālmēsli. Vai audzējot degvielai paredzētos kultūraugus netiek izmantota nekāda ķīmija?

Interesanti zināt, par cik procentiem Latvijā samazināsies CO2, ieviešot šos ES noteiktos 10%? Vai Latvijā vispār ir tik daudz zemes, kas būtu piemērota šo kultūraugu audzēšanai? Un vai tik un tā nenāksies importēt?


Nosūtījis: atis
sestdiena, 2007. gada 24. novembris 17:42:58

Nesaprotu kas tur labs. Tas tikai padārdzina pārtikas cenas, jo labības vietā tiek audzēti rapši un citi biodegvielas augi. Tajā pašā Brazīlijā, kur iznīcina milzīgas platība tropu mežu, to dara gandrīz tikai, lai iegūtu biodegvielu.


Nosūtījis: Māra
trešdiena, 2007. gada 14. novembris 17:45:09

Brazīlija 30 gadus iegūst bioetanolu no cukurniedrēm.

Brazīlijā ražo automašīnas,

kuru bākā var liet gan benzīnu, gan spirtu.