Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

 

 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemta 1 atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Nav sliktu laika apstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs

 

Braucot vilcienā, trolejbusā vai tramvajā, tas varbūt nav tik aktuāli, bet – ja ar velosipēdu? Tagad, rudens vējos un lietū! Un ja vēl krusa? Un ja – sniegs?! Ir vērts padomāt. Lai gan patiesībā viss jau sen ir izdomāts un attiecīgi apģērba gabali velosipēdistus gaida specializētajos veikalos. Mēs izpētījām veikalu «Gandrs» Kalnciema ielā 28. Un izrādās – velosipēdistu var apģērbt no galvas līdz kājām, lai viņš var doties ceļā pat kārtīgā ziemas spelgonī.

Vispirms jāuzvelk termoveļa – speciāla auduma veļa, kas nekarsē un neslapina muguru –, tad «Windstopper» vēju aizturoša jaka, ar kuru var braukt līdz pat nulle grādiem, ja laiks lietains. Tad pa virsu velk «Gore-Tex» mitrumaizturošu jaku. Arī garās vēju aizturošās bikses, kurām apakšā var pavilkt gan termobikses, gan arī parastās bikses.

Noderēs arī kāju aizsegi – bahilas. Tie ir mitrumu un vēju aizturoši apliekamie ar rāvējslēdzēju sānos. Bahilu lejasdaļā ir baltmetāla trosīte, kuru apliek ap apavu un ar speciālu āķīti aizāķē aiz kurpju auklas, zem ceļgala tam ir gumija. Bahilas lieliski var izmantot rudens un pavasara pārgājienos, laivu braucienos vai citās aktivitātēs, kur draud kāju samērcēšana.

«Gore-Tex» apavi nelaiž cauri ūdeni un elpo; pateicoties vibram zolei, tie ir triecienizturīgi, tātad ērti ne tikai riteņbraukšanai, bet arī garos pārgājienos.

Ar šādu apģērbu var braukt ar velosipēdu arī mīnus grādos, bet tad jāģērbjas pēc «sīpola» principa: vispirms plānāka termoveļa, tad biezāka, ja nepieciešams – vēl kāds džemperis, un pēc tam speciālās vēju un mitrumu aizturošās jakas. •