Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemta 1 atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Jaunumi tīmeklī

http://www.statoil.lv

Mājaslapā vari uzzināt vairāk par ekodegvielu un ekobraukšanu. «Statoil ekoceļš» ir autovadīšanas veids, kas apvieno ekonomiju, braukšanas kultūru, satiksmes drošību un draudzīgu attieksmi pret vidi. Braucot videi draudzīgi, tu vari ietaupīt līdz pat 40% degvielas tikai uz pareizas autovadīšanas rēķina.

Ekobraukšanas pamatelementi

1. Izmanto zemus motora apgriezienus pie augstiem pārnesumiem!

  • Visekonomiskākais ātrums ir sasniedzams ar augstāko iespējamo pārnesumu un minimāliem, stabiliem motora apgriezieniem, t.i., braucot ar 5. pārnesumu.
  • Izmantojot augstāko iespējamo pārnesumu pie mazāka ātruma nekā 100 vai 90 km/h, iespējams ietaupīt vismaz 2-3 l/100 km degvielas bez kaitējuma motoram.

2. Uzsāc dinamisku braukšanu ekonomiskā režīmā

  • Braukšanu bez lieka degvielas patēriņa var uzsākt arī strauji. Gāzes pedāli var spiest no 2/3 līdz pat 3/4 no iespējamā. Degvielas patēriņš ievērojami palielinās tikai tad, ja motora apgriezienu skaits minūtē pārsniedz 2500.

3. Brauc dinamiski ekonomiskā režīmā!

  • Pārnesumi nav jāpārslēdz bieži. Pietiekami efektīvu vilci var panākt, ieslēdzot piekto pārnesumu jau pie 50 km/h. Dzinēja dinamika būs pietiekama, lai netraucētu satiksmes plūsmai.
  • Samazinot ātrumu, pārnesumi uz leju jāpārslēdz pēc iespējas vēlāk.

4. Paredzi notikumus uz ceļa!

  • Paredzot situācijas uz ceļa, izvairies no manevriem un liekas bremzēšanas. Ātruma uzņemšana pēc bremzēšanas ik reizi izraisa papildu degvielas patēriņu.
  • Tā vietā, lai pirms krustojumiem vienmēr bremzētu ar motoru un apstātos, var laikus ieslēgt neitrālo pārnesumu, ļaut mašīnai ripot un tikai tad, ja nepieciešams, piebremzēt.

http://www.efektivi.lv

«Latvenenergo» mājaslapā vari atrast ieteikumus efektīvai elektroenerģijas izmantošanai sadzīvē, pieteikt personīgu konsultāciju «Latvenergo» Energoefektivitātes centrā, kā arī piedalīties konkursā, nosūtot savus padomus par efektīvu elektroenerģijas izmantošanu. Oktobra beigās visus iesūtītos padomus izvērtēs Energoefektivitātes centra eksperti un izvēlēsies piecus labāko padomu autorus, kuri saņems balvas – elektroenerģijas jaudas mērītāju.

http://www.zalasmajas.lv

Oktobra vidū internetā sāks darboties jauna mājaslapa, kas veltīta zaļajai būvniecībai: tās pamatprincipiem, risinājumu iespējām Latvijā un pieredzi citur pasaulē. Tas ir mūsdienīgs būvniecības virziens, kas respektē ekoloģiskās prasības, taču neatkāpjas no šodienas komforta un kvalitātes prasībām. Vairākas priekšrocības, piemēram, paaugstināta energoefektivitāte, pārdomāta vietējo resursu izmantošana un zemākas apsaimniekošanas izmaksas, zaļajai būvniecībai sniedz labas attīstības perspektīvas arī Latvijā. Mājaslapu īsteno biedrība «Zaļās mājas» ar Aizkraukles Bankas atbalstu.

http://www.petnet.lv/horses/

Jauns portāls zirgaudzētājiem un zirgmīļiem Latvijā. Informācija par zirgu izcelsmi un šķirnēm, Latvijas zirgkopības vēsturi, zirgu trenēšanu un sportu, aktuālas ziņas un padomi. Vairāk nekā 1000 fotogrāfiju, interneta seriāls «Zirgu sports Latvijā».

Drīzumā sāks darboties arī virtuālais zirgu tirgus un elektroniskais vaislas ērzeļu katalogs.

http://kimija.lppc.lv/wap

SIA «Vides vadības tehnoloģijas» sadarbībā ar Latvijas Piesārņojuma profilakses centru ir izveidojusi jaunu bezmaksas pakalpojumu – WAP piekļuvi bīstamo vielu sarakstam. Tas ļauj ikvienam ātri sameklēt ikvienas bīstamo vielu sarakstā iekļautās ķīmiskās vielas klasifikāciju un marķējumu. Meklēšana ir iespējama pēc vielas nosaukuma vai tā daļas, CAS numura un EC numura. Lai izmantotu jauno pakalpojumu, mobilajā tālrunī jādodas uz adresi http://kimija.lppc.lv/wap.