Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

 

 

 

 

 

 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

1000 dzērvju

No papīra salocīta origami dzērvīte kļuva par cerības simbolu pagājušā gadsimta vidū. Ticības simbolu tam, ka cilvēce, atklājusi atomenerģijas postošo spēku, neiznīcinās pati sevi.

Japānā dzērve jau izsenis tiek uzskatīta par vienu no ilgmūžības simboliem. Feodālajā Japānā dzērves aizsargāja valdošās šķiras. Kad 19. gadsimtā feodālo sistēmu atcēla, dzērvju aizsardzība tika pārtraukta. Vēlāk dzērves izdevās glābt no iznīcības. Tika uzskatīts – ja kāds salocīs 1000 origami dzērvju, viņa vēlme būt veselam piepildīsies. Tādā veidā origami papīra dzērves kļuva par labas veselības simbolu, tās sāka kļūt par populāru dāvanu tiem cilvēkiem, kuri bija slimi.

Sadako – meitene no Japānas pilsētas Hirosimas – pēc atombumbas sprādziena, kas iznīcināja pilsētu, izdzīvoja. Taču saslima ar radiācijas izraisītu nāvējošu slimību – leikēmiju. Sadako sāka no papīra locīt origami dzērves. Viņa nepaguva… Un tad ļaudis no daudzām valstīm, apguvuši neparasto mākslu locīt papīra dzērves, sūtīja tās uz Hirosimu. Jo mums visiem kopā jāuzvar vēl kāda bīstama slimība – atomenerģijas nāves draudi.

Draudi mūsu veselībai un pat dzīvībai ir dažādi. Vieni no tiem – atomelektrostacijas. Mums saka, ka tas ir vislētākais elektroenerģijas veids?! Ka radioaktīvi atkritumi neapdraudēs mūsu bērnus?! Ka atomelektrostacijas ir drošas?! Neticiet! Atcerieties Černobiļu! Atcerieties avārijas, kas notikušas atomelektrostacijās ASV, Zviedrijā, Japānā!

Latvijai nav vajadzīga atomelektrostacija pie pašas robežas. Mums nav vajadzīga jauna Ignalina!

Pamēģini salocīt savu dzērvīti! Saki NĒ atomelektrostacijai Ignalinā!

Atsūti dzērvīti Vides aizsardzības klubam Rīgā, 11. novembra krastmalā 35!

Kad klubā būs salidojušas 1000 dzērvītes, tās dosies uz valdības namu. Varbūt tā mēs spēsim novērst draudus, kas mums tuvojas. •