Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 

 

 

 

 

 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemtas 2 atsauksmes
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

«Sativa» kaifīgās somiņas no biokaņepēm


«Vai kaifu no šīm arī var ķert?» pajautā gandrīz ikkatrs «Birkenstock» veikala Rīgā, Upīša pasāžā, apmeklētājs, paņēmis rokās kaņepju auduma somu.

Patiesībā «Sativa» somas izgatavotas no tā dēvētajām parastajām kaņepēm, no kurām iegūst izturīgu šķiedru un sēklas kaņepju sviestam vai eļļai; tās nesatur reibinošās vielas.

Taču visādi citādi «Sativa» ir ļoti kaifīgas somiņas!


Ekoloģiskas

«Sativa» somas izgatavotas no biokaņepēm – gan kaņepju audzēšanā, gan arī to apstrādē ķimikālijas nav lietotas. Kaņepes ir ātri un viegli atjaunojams dabas resurss – ik pēc 100 dienām izaug jauna raža. Protams, kaņepju audums ir otrreiz pārstrādājams, dabā tas sadalās.

Kaņepes ir viena no izturīgākajām dabiskajām šķiedrām – tā ir grūtāk pārraujama par linu šķiedru, un audums no kaņepēm ir piecas reizes stiprāks par kokvilnas brezentu.

Taču tajā pašā laikā kaņepju auduma somas pieskārienam ir tik maigas un tīkamas kā samts.

Un, kā jau ekoloģiskām somām pieklājas, «Sativa», protams, var mazgāt – ar rokām, siltā ūdenī.

Stilīgas

Domājot par auduma somu, vienīgais, kas jums nāk prātā, ir tirgus taša?

«Sativa» ievērojami atšķiras.

Moderna dizaina somas izskatās solīdi un stilīgi – «Sativa» somiņa izskatīsies labi ne tikai pie džinsiem un kedām, bet arī pie kleitas, uzvalka vai kostīma.

Somas ir sešos dabiskos toņos: sudrabaini vai tumši pelēkas, brūnas, melnas, gaiši zilas vai dūmakaini rozā. Jūs pamanīsiet, ka ikviena no šīm krāsām ir «saticīga» un viegli pieskaņojama jebkuram apģērbam.

Praktiskas

Klēpjdatoram, pasta iznēsāšanai, dokumentu somas, plecu somas, dāmu somiņas, ceļojuma somas, mugursomas, maki... Lai kāda veida soma Jums būtu vajadzīga, «Sativai» tāda ir! Turklāt ar visām iespējamajām kabatām: rakstāmrīkiem, naudai, kredītkartēm, mobilajam telefonam. «Sativai» pat ir somiņas ar atkabināmām/piekabināmām kabatām: viss tajās ir pa rokai, viss – pārskatāms un acumirklī atrodams.

Cik tas maksā? Pavisam reāli! Ls 4 – Ls 8,50 par maku; no Ls 12 par dokumentu somiņu līdz Ls 45 par portfeli datoram. •

 

Nāciet pēc savas «Sativa» kaņepju somas uz «Birkenstock» veikalu Upīša pasāžā Rīgā, Marijas ielā 16, darba dienās no 10.00 līdz 19.00, sestdienās – no 11.00 līdz 18.00.