Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu saņemtas 4 atsauksmes
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

«Zaļās jostas» zaļo sapņu dārzs


9. jūnijā Vērmanes dārzs pārvērtās par Zaļo sapņu dārzu, kur norisinājās «Zaļās jostas» rīkotā vispārizglītojošo skolu konkursa «Vēro! Pamani! Rīkojies!» noslēguma pasākums.


Pasākumā sumināja un pasniedza balvas Latvijas vispārizglītojošajām skolām, kuras uzvarēja šādās konkursa kategorijās: interneta vides bloga veidošanā, nolietoto elektrisko un elektronisko preču un bateriju vākšanā. Šogad skolu konkursā aktīvi piedalījās vairāk nekā 100 skolas.

Jau ienākot parka teritorijā, apmeklētājus uzrunāja mākslinieciski veidotas instalācijas, kuru radīšanā tika izmantots izlietotais iepakojums, nolietotās elektriskās un elektroniskās preces un citas lietas, kas beigušas savas dzīves pirmo posmu. Visu dienu parkā darbojās radošās darbnīcas, kurās apmeklētāji no dažādiem materiāliem – stikla, papīra un plastmasas – varēja veidot gan iemīļotos multiplikācijas tēlus, gan dažnedažādas lietas, veicinot šo materiālu otro dzīvi. Pasākumā uzstājās dažādas grupas: «Dzeguzīte», «Astro’n’out» un «Pulse Effect». Profesionālu mākslinieku pavadībā apmeklētāji apgleznoja «Zaļo sapņu vilcieniņu», kuru dāvināja VSIA «Bērnu klīniskās Universitātes slimnīcas» rehabilitācijas nodaļai Ogrē.

SIA «Zaļā josta» valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa pasākumā Vērmanes dārzā aicināja: «Izsapņosim kopā katrs savu zaļo sapni, sākot jau ar vismazāko apmeklētāju. Domām ir liels spēks. Jo īpaši tik skaidrām un patiesām, kādas tās ir bērniem. Bērnu un jauniešu zaļā domāšana un rīcība sasaucas ar uzņēmuma «Zaļā josta» filozofiju – veicināt sabiedrībā izpratni par videi draudzīgu domāšanu un rīcību. «Zaļā josta» aicina gan iedzīvotājus, gan uzņēmumus domāt un rīkoties videi draudzīgi, iespēju robežās samazinot preču, t. i., iepakojuma, patēriņu, šķirojot atkritumus un daļai no tiem dodot otro dzīvi.»

«Zaļā josta» jau piekto gadu rīko šādu Latvijas vispārizglītojošo skolu konkursu. Konkursa mērķis ir piesaistīt skolēnu un jauniešu uzmanību, veidojot videi draudzīgu apziņu un izpratni par dabas resursu taupīšanu, par nepareizas atkritumu apsaimniekošanas ietekmi uz apkārtējo vidi un mūsu dzīves kvalitāti.

Rūpēsimies kopā par tīru Latviju! •

http://www.zalajosta.lv