Vides Vēstis
Viss atpūtai dabā
Dabas dati

Bioloģiski!
 
 

Izdrukāt

Par šo rakstu nav saņemta neviena atsauksme
Apskatīt atsauksmes · Pievienot atsauksmi

Rotas no otrreiz izmantotiem izejmateriāliem

Marta Kreituse

«Žagatas Martas bode» ir ne tikai rotu un rotaslietu izejmateriālu veikaliņš – tas pulcē arī rotu mākslinieces un māksliniekus, kam šis arods ir vai nu hobijs, vai pastāvīga nodarbošanās. Lai nezaudētu radošo garu un mestu arvien jaunus izaicinājumus savām radošajām spējām un izdomai, reizi divos mēnešos «Žagatas Martas bode» izsludina rotu konkursu, kurā var piedalīties ikviens. Šopavasar, sekojot līdzi globālās sasilšanas, atkritumu pārstrādes un dabas resursu izsīkšanas aktualitātēm, «Žagatas Martas bode» rīkoja savdabīgu konkursu – rotām, kas veidotas no, pieklājīgi izsakoties, atkritumiem. Rotas vajadzēja veidot no izejmateriāliem, kas tradicionāli nav paredzēti rotu izgatavošanai, proti, no dažādu mehānismu sastāvdaļām, sīkumiņiem, kas palikuši pāri no citām rotām, sadzīves priekšmetu atlūzām, vecām monētām, sadzīves tehnikas detaļām, jūras izskalotiem stikla gabaliņiem vai akmeņiem, makšķernieku karabīnes, aprūsējušām ķēdēm, pudeļu vāciņiem, korķa gabaliem utt.

Pasaulē šādas rotas jau sen ir iekarojušas vietu māksliniecisko autordarbu tirgū – šo stilu apzīmē kā junk jewellery, un nav nekas neparasts slavena mākslinieka izstrādātās rotās ieraudzīt gultņus, zobratiņus u.c. īpatnējas sastāvdaļas.

Pērļotājas parādīja patiesi apskaužamu oriģinalitāti, un konkursā varēja skatīt rotas gan no kokteiļsalmiņiem, ģitāras stīgām, atslēgām, gan stikla lauskām un sametinātām caurulēm. Tā kā rotai vismaz teorētiski bija jābūt valkājamai, varēja izmantot arī dažas tradicionālas sastāvdaļas: uzveramo trosīti, aizdares, pērlītes u.c. Te arī dažu darbu attēli – varat smelties idejas saviem vai savu bērnu radošajiem projektiem un atrast labu pielietojumu vecām pogām, polietilēna maisiņu driskām un saplīsušām ķēdītēm. Dodiet priekšmetiem iespēju dzīvot otrreiz!

http://www.zagatasbode.lv/konkurss-aprilis.htm